Avinurme lasteaia laste isetegevusõhtu

• Projekti nimi:Avinurme lasteaia laste isetegevusõhtu
  • Piirkond:Ida-Virumaa
  • Kooli nimi:Avinurme lasteaed Naerulind
  • Klass/rühm:Kogu lasteaed
  • Tegevuse juhendaja:

„Miks meil ei ole lasteaias televiisorit?“, küsisid ükskord Avinurme lasteaia lapsed, kui nad kõik proovisid arvutiekraani ette ära mahtuda, et näha õpetaja poolt näidatavat õppematerjali. Õpetaja edastas laste küsimuse juhtkonnale, kes otsustas lasteaia „Ettevõtliku kooli“ meeskonnaga, et televiisor tuleb saada ning selleks tuleb koos lastega teha ühisüritus.

Lapsed käisid koos muusikaõpetajaga vaatamas Avinurme Kultuurikeskuse ruume ning küsisid kultuurijuhilt, et kas nad tohivad ruumi tasuta rentida. Luba saadud leptiti kokku ürituse toimumise konkreetne kuupäev ning katsetati ka mikrofone.

Isetegevusõhtul võis esineda iga soovija. Omal valikul võis esineda luuletuse, lõbusa loo, laulu või mõne muu etteastega, mis tuli muusikaõpetajaga kokkuleppida. Õpetaja juhendas ning vaatas, et etteaste oleks esinemiskõlbulik.

Lasteaia õpetaja pöördus palvega Avinurme Gümnaasiumi meediaringi õpilaste poole. Nimelt selleks, et isetegevusõhtust jääks ilus mälestus võiks selle videona ülesvõtta ning hiljem valminud CD-plaate müüa, et televiisori ostmiseks lisaraha teenida.

Isetegevusõhtul olid ka rollid omavahel ilusasti jaotatud. Üks õpilane müüs pileteid, teine tedvustas järgmisi esinejaid ja ülejäänud esinesid endapoolt valitud etteastega. Õpetaja koordineeris vahepeal meeskonnatööd ja tuletas rolle meelde.

Meeldiva õhtuga olid rahul kõik korraldajad, partnerid ja ka lapsevanemad. Laste idee tulemusena koguti televiisori ostu toetamiseks 155 eurot. Puudujääva summaga sponsoreeris üks lapsevanem ja nii saigi Avinurme lasteaeda televiisor soetatud.