Ekskursioon pealinna

• Kooli nimi:Kirju-Mirju
  • Klass/rühm:vanemad rühmad
  • Tegevuse juhendaja:Malle Trummar

Kirju-Mirju laste põnevat reisi kirjeldab lasteaia õpetaja Malle Trummar.

Ekskursioon Tallinna

Kevad on lõpetamiste aeg nii koolides kui ka lasteaedades. Meie Kirju-Mirju lasteaias lõpetab igal aastal üks tavarühm ja üks keelekümblusrühm. Lasteaia lõpetamise puhul oleme korraldanud lastele ka lõpusõidu. Sõitu üritame planeerida nii, et oleks midagi huvitavat ning harivat ja samas kindlasti ka lõbusat ja lastele meeldejäävat. Sellel aastal käisime Tallinnas, kus külastasime Kadrioru lossi ja Nukuteatrit.

Ekskursiooni Kadrioru lossi võib pidada kindlalt huvitavaks ning harivaks ja seda mitte ainult lastele, vaid ka täiskasvanutele. Saime teadmisi maja ajaloost, kus tutvustati põhjalikult ka kõiki ruume (mööbli päritolust ja valmistamisest, ruumide otstarbest, maalidest jne). Et giidi kuulamine raske ja väsitav poleks, said lapsed uhkel vaibal jalgu puhata ja koosolekute ruumis nahast mööblil istuda. Lastele jäidki majast meelde just uhked uksed, valgustid ja suured lauad-toolid. Pargis nautisime kaunist vaadet ja nägime ka vahtkonna vahetust. Lapsed märkasid isegi seda, et lipuvardas ei ole lippu ja said teada põhjuse – presidenti ei ole Eestis.

Päeva teise poole veetsime Nukuteatri muuseumis. Lastele toimus ekskursioon läbi ,,kambrite”, kus tutvustati nii nukkude ajalugu (alates kõige vanemast nukust Tiiust), kui ka tänapäeva muinasjutte ja etendusi. Lastele meeldisid kõige enam õuduste tuba ja kamber, kus sai ise nukke liikuma panna. Õpetajatele tegi kõige rohkem rõõmu see, et lapsed oskasid läbi mõistatuste muinasjutte ära arvata ja oma valikuid ka põhjendada. Iga laps sai endale mälestuseks viie sendisest valmistatud Nukuteatri mündi.

Peale ekskursiooni said lapsed koos juhendaja Margitiga meisterdada endale varjuteatri nuku. Tädi Margit selgitas ja näitas lastele, kuidas saab ise kodus teha varjuteatrit. Tegelastest said enim valituteks Šhrek, Karlsson ja Tuhkatriinu. Lastele meeldivad sellised ettevõtmised, kus nad saavad ka ise aktiivselt osaleda ja endale midagi mälestuseks teha.

Tagasisõidul Kohtla-Järvele oli lastel paljustki rääkida ja muljeid vahetada. Ma arvan,et kui juba lastel on millestki rääkida, siis võib ka reisi igati edukaks pidada.