MOEDEMM 2018 villavõluliselt neutraalne ja naturaalne!

Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesinduse poolt korraldatud maakondlik õpilassündmus MOEDEMM möödus käesoleval aastal neutraalselt ja naturaalselt.

Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesindus korraldas 19. aprillil 2018 oma koolis juba kuuendat aastat järjest maakondliku õpilassündmust MOEDEMM, mis on suunatud Ida-Virumaa koolides õppivatele noortele, et luua võimalus omaloomingu tutvustamiseks ning koolidevaheliseks koostööks. Jätkuvalt oli MOEDEMMi märksõnaks taaskasutus, kuid sel aastal lähtuti rõivakollektsiooni disainimisel teemast „Neutraalne ja naturaalne”, mis on inspireeritud Eesti loodusest ja Eesti 100. sünnipäevast inspireerituna valmis viltimistehnikas 100 SÕLGE, mida eksponeeriti sõlevaibana moeetendusel ning iga osaleja sai endale sealt valida meeneks meelepärasema sõle.

Meie Moedemmi töötoas “Villa võlu” tegi läbi Skype otsetervituse EKA õppejõu Piret Mägi. Põgusas videokõnes anti ülevaade villa kasutusest ja vanimast tootjast meil Eestis ning miks on vill väga tänuväärne materjal ja kuidas seda siiski tänapäeval on võimalik kasutada.

Skype tervituskõne omakorda salvestati ja kanti üle õhtusel moeetendusel, sest videokõnes tehti teatavaks ka Moedemmi peaauhind, millest saavad osa kõik Moedemmil osalenud võistkonnad.

1 auhind: ühine Villa võlu tuur Tallinnas maikuus, mille raames külastatakse  EKA tekstiili osakonda, tutvutakse villa tootva ettevõttega ja kohtume noordisaineriga ja külastame disainipoode, kus eksponeeritakse ja müüakse villatooteid. Kaasa tulevad Moedemmil saavutanud  esikolmikust 2 liiget ja teistest võistkondadest 1 liige+ korraldusmeeskonnast. Kokku kuni 19 liikmeline meeskond

2 auhind: ERKI moeshow külastus kuni 15 liikmeline osalejate grupp, mis toimub 26.05.2018

Samal hetkel kui toimus töötuba astus uksest sisse Ettevõtliku kooli konsultant/koolitaja Hälis Rooste, kes kogu toimunust otseülekande tegi ja seetõttu saate töötoas toimunust vaadata siit: https://www.facebook.com/groups/119002181455953/permalink/1758443677511787/

Täname siinkohal Hälist, kes tegi ka kiire koolituse meie õpilasesinduse presidendile Diana Drobotile, kes omakorda õhtul toimunust omakorda ülevaate tegi.

Õhtusel moeetendusel aga osalesid seekord:

1. Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi ÕE kollektsioon: “Puuviljavaagen”
  2. Mäetaguse Põhikool:  “Villapallid”
  3. Iisaku Gümnaasium: „Universum oksades“
  4. Kohtla- Järve Järve Gümnaasium 1 rühm:  “Soojalembene”
  5. Jõhvi Gümnaasium: “Olen naine”
  6. Ida- Viru Kutsehariduskeskus juuksurite eriala tudengid: “Loovus on rikkus”
  7. Kohtla- Järve Järve Gümnaasium 2 rühm: „Naturaalsest korduvkasutuseni“

Ja selle aastane võitjatiim Kohtla-Järve Järve Gümnaasium kollektsiooniga “Soojalembene” disainer Kairi Palm, kes oma kollekstsiooni tutvustas järgnevalt:

“Soojalembene” – Põhjamaa inimesed veedavad suure osa oma ajast külmast lõdisedes või siis riidekapi ees sobivat ürpu otsides, mis tagaks neile südamesoojuse ja samal ajal ei oleks liiga lämmi. Ometi, just neid mõnusalt sooje üleriideid on väga raske leida. Kas tõesti leidub selliseid seelikuid või kleite, mis oleks üheaegselt nii soojad kui ka stiililt ilusad? Aga just naturaalsete materjalidega saavad need unistused teoks! Lisaks saab rahuldatud soojalembene inime. Ja sooja kaasaskandev inime on õnnelik.

Eelmisel aastal alanud koostöö IVKHK jätkus ka sel aastal. Enne Moedemmi moeshowd tegid juuksurieriala tudengid taas modellidele soenguid.

Ning kui huvitab, siis vaata Diana otseülekannet siit:

Kui nüüd Sinul armas lugeja sündmuse vastu huvi tekkis, siis hoia pilk peal meie kooli http://www.jarve.edu.ee/ kodulehel ja värsketel uudistel http://cool.jarve.edu.ee/, sest seitsmes MOEDEMM toimub juba järgmisel aastal 2019 aprillikuus, kuid teema teeme teatavaks juba novembris!

Uute ettevõtmisteni!

Korraldusmeeskonna nimel