Päkapikkude kool

• Kooli nimi:Sillamäe Vanalinna Kool
  • Klass/rühm:2. klass
  • Tegevuse juhendaja:Jelena Barmotina

Sillamäe Vanalinna Kooli 2. klassi õpilastele tekkis talve alguses vahva idee – teeks õige 1. klassi lastele Päkapikkude kooli! Idee sai toetuse õpetajalt ja koolijuhtkonnalt ning planeerimine võiski alata. Lapsed panid pead kokku ning mõtlesid ise välja omapärase tunniplaan, mis sisaldas viit erinevat tundi. Valmistasid ette tunnikavad ja vajalikud materjalid, et neid tunde läbi viia.

Tegevuste ettevalmistamisel olid suureks abiks lapsevanemad, kes teadsid tänu klassiblogile, millisesse meeskonda nende laps kuulub, millised on selle meeskonna ülesanded ja millised on tähtajad. Vastavalt sellele said lapsevanemad olla lastele abiks tegevuste väljamõtlemisel, esitluste valmistamisel, auhindade küpsetamisel jne. Lisaks sellele kaasati koostööpartnerina ka koolijuhtkonda, eriti eelarve koostamisel. Koolijuhtkond tutvustas lastele kooli rahastusfondi võimalusi.

Ettevõtmine saigi kavandatud ja elluviidud, mille käigus 2. klassi õpilased analüüsisid, et mis läks hästi ja mis mitte. Samuti said nad uusi ja põnevaid ideid järgmiseks aastaks, sest idee oli nii vahva ja põnev, et lastel tekkis soov muuta Päkapikkude kool traditsiooniks.

Loe lähemalt tegevustest, mida Päkapikkude kooli raames tehti 2. klassi klassiblogist (vene keeles)!