Sherlock Holmesi ja kuuendike imelised seiklused

• Projekti nimi:Sherlock Holmesi ja kuuendike imelised seiklused
  • Piirkond:Ida-Virumaa
  • Kooli nimi:Tammiku Põhikool
  • Klass/rühm:6. klass
  • Tegevuse juhendaja:Margarita Sendetskaja, Svetlana Pavlenko, Jelena Ragel, Vadim Goskov

Kirjandusklassikutelt on meil kõigil palju õppida, näiteks Conan Doyle´i jutustuste kangelaselt Sherlock Holmesilt. Just see maailmatuntud dektektiiv on eeskujuks Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli 6. klassi Noorte Uurijate rühmale.

Iga õppeaine raames saab õppida ja lahendada põnevaid ülesanded, just nagu Sherlock lahendas oma müsteeriume. Tammiku Põhikooli Noorte Uurijate detektiivi omaduste arendamine toimus kahes osas – matemaatika ja kirjanduse etapis.

Kuigi Sherlock on raamatutegelane võib ta olla samasuguseks eeskujuks nagu ka päriselt eksisteerivad inimesed. Sherlock on heaks edukuse eeskujuks. Kirjanduse etapis õppisid Noored Uurijad, kuidas Holmesi eeskujul olla edukas nii koolis kui muidu elus, kuidas olla tubli kodanik oma riigile. Samuti uurimustööde ettevalmistamisel õpiti püstitama õigeid küsimusi ning ka nendele vastuseid otsima, kuidas selle juures kriitiliselt mõelda. Ja lisaks sellele, kuidas teha edukalt meeskonnatööd. Kirjandusetapi raamis tutvustati meeskonnana Conan Doyle´i Sherlock Holmesi jutustusi kas ettekande või ristsõna koostamisega. Küsitleti tänaval inimesi, et mida nemad teavad Sherlock Holmesist. Saadud infost koostati Sherlock profiil. Analüüsides Sherlocki lugusid pandi kirja ja tema eduvõtmed. Kõigi nende tegevuste lõpptulemusena valmisid 6.a klassi edukate inimeste kuldreeglid.

Geniaalne detektiiv oskab loogiliselt mõelda, et lahendada keerukaid ülesandeid. Loogilise mõtlemise arendamine oligi Noorte Uurijate matemaatika etapi eesmärgiks. Etapi raames toimusid keemia ja füüsika töötoad. Lisaks sellele pidi noored uurima oma kodukandi ajalugu, mille põhjal nad ise koostasid ülesandeid ja neid ka lahendasid. Loogilist mõtlemist arendati ka anagrammide ja ristsõnade lahendamisega. Etapi lõpus tehti väike loogilise mõtlemise testi, et kellest võiks saada sama geniaalne detektiiv nagu Sherlock Holmes.

Kui on huvi täpsemalt teada, mida ja kuidas täpselt nende etappide raames tehti, siis võib kirjutada Noortele Uurijatele nooreduurijad@gmail.com