Soome nädal Illuka koolis

• Kooli nimi:Illuka Kool
  • Klass/rühm:Lasteaed + 1.-9. klass
  • Tegevuse juhendaja:Reet Ernits- õpetaja; Keiri Jaadla- huvijuht

Illuka vallal ja koolil on väga head sõprussuhted Soome sõprusvalla Taivalkoskiga. Aastaid on koolis tähistatud Soome iseseisvuspäeva. Sellel korral otsustati naaberriigi eluoluga tutvumiseks pühendada sellele terve nädala. Soome riigi eripärad toodi kooliperele lähemale läbi erinevate aktiivsete tegevuste, mille üheks eesmärgiks oli ka sõprusvalla Taivalkoskiga sõprussidemete tugevdamine.

Üheskoos Illuka kooli lastega ja lasteaia lastega, kes olid ettevõtmisesse kaasatud, peeti nõu, millised huvid ja soovid on neil seoses Soome nädala tähistamisega. Arutati, millised tegevused võiksid nädala jooksul toimuda. Kõik said esitada oma ideid ja arvamusi, millest suur hulk leidis ka teostust. Kõik tegemused, mis peamiselt olid seotud tööõpetuse, geograafia, muusikaõpetuse, kodunduse ja kunstiõpetuse ainetega, said jäädvustatud filmilindile.

Nädala jooksul 5. ja 6. klass õppis laulma Soome hümni soome keeles, 1. ja 3. klass meisterdas Muumilugude tegelasi, algklassid küpsetasid Karjala pirukaid, 4. klass meisterdas nõelviltimise tehnikas Soome rahvuslikke sümboleid ning tehti muid vahvaid tegevusi.

Soome nädalast kokkupandud filmi vaatas koolipere koos 6. detsembril ehk Soome iseseisvuspäeval. Filmi koopiaid kingiti ka Taivalkoski sõpradele.