Vanast uus

Kategooria “Põnevaim tund” II koht – Haljala Gümnaasium

Usinad koolilapsed meisterdasid keskkonna- ja taaskasutusnädala jooksul euroalustest ja riidejääkidest vahvaid mööbliesemeid, nooremad taaskasutasid vanu ajalehepabereid paberkorvide loomiseks. Põhiline töö oli euroaluste mööblikõlblikuks töötlemine ehk lihvimine, peitsimine, lõikamine, värvimine, mille võtsid galantselt enda kanda poisid. Tüdrukute pärusmaaks oli aga mööblitükkidele mõnusa koduse ilme andmine – nemad õmblesid valmis padjakatted ja täitsid diivani- ja toolipadjad pehme vatiga. 1.-4. klass kogusid vanapaberit ning lõid nendest klassidesse paberikogumiskorvid. Usinad plakatitegijad kleepisid kooliseintele tööd tutvustavaid postreid, blogijad aga dokumenteerisid kogu protsessi.

Projekti kõiki tegevusi näeb täpsemalt meie blogist http://hgprojektvanastuus.blogspot.com.ee/

Toimus tore koostöö lastevanematega, õpiti internetist leidma toredaid, lihtsaid ja eakohaseid ehitisi, mida koos kokku toksida. Noored said palju teadmisi ehitamisest. Kogu tegevus algab planeerimisest ja kavandamisest. Tihtipeale oli pinterestit olemas vaid pilt mööblitükist, mille järgi pidi ise välja mõtlema, kuidas asja valmis teha. Lisaks saadi teadmised tööks vajalikest tööriistadest ja ohutustehnikast. Boonusena saadi kasulikku infot selle kohta, kuidas oma tegemisi presenteerida, töö nähtavaks teha ja arhiveerida.

Koolimaja sai palju ilusat taaskasutatud euroalustest mööblit, mida aitas ehitada terve koolipere ning kogukond koos. Ise valmistatud asi on ikka kõige mugavam. Tehti palju tööd ära erinevate tundide ajal ning ka peale tunde. Üllatav oli, et õpilased olid valmis tegevustega kaasa tulema ka peale koolitunde. Õpilased olid septembris loodud projekti tulemustega väga rahul. Õpetajad nägid, milleks ollakse koos klassiga võimelised vaid nädala jooksul!