Äriideede konkurss Bright Minds on peagi lõpusirgel!

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory Tehnoloogiakooli ja Swedbanki koostöös korraldatav koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds on peagi lõpusirgel.

Ligi 70 Ida-Virumaa noort on alates eelmise aasta detsembrist käinud Bright Minds koolituspäevadel, mille käigus on nad õppinud ettevõtluse ja start-up põhitõdesid. Koos mentorite ning õpetajate abiga on noored tublisti oma ideid arendanud ja on peagi valmis need esitama üle-eestilisele lõppkonkursile.  20 finalistisekka on pääsenud 6 meeskonda Ida-Virumaa koolidest – Jõhvi Põhikoolist, Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist ja  Mäetaguse Põhikoolist, kes valmistuvad nüüd agaralt finaaliks.

Finalistid tuuakse TTÜ Mektory keskusesse esinemiskoolitusele, kus noored saavad veel oma ideid lihvida ja näpunäiteid julguse säilitamiseks, et finaalürituseks veel paremini valmis olla. 21. aprillil toimuvas finaalis saavad kõik meeskonnad Mihkel Raua juhtimisel võimaluse oma ideed žüriile esitleda ning päeva lõpuks selguvad Bright Minds II hooaja võitjameeskonnad. Auhinnafond on üle 10 000 € ja loomulikult premeeritakse ka parimaid õpetajaid!

Hindame õpetajate panust ja nende mõju noortele, mistõttu soovime ka neid tunnustada. Nii parima meeskonna õpetajale kui ka kõige rohkem meeskondi finaali aidanud või näiteks terve koolitusprogrammi jooksul oma pühendumist ja heatahtlikkust noortesse üles näidanud õpetajatele on välja pandud rahalinepreemia 500 € ja kutse auhinnareisile koos Bright Minds võitjameeskondade ning partneritega.

Bright Minds koolinoorte äriideede konkursi Ida-Virumaa maakondlik partner on IVEK haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” konsultant ja koolitaja Hälis Rooste. Konkurssi toetavad lisaks koostööpartnerile Swedbank ka Euroopa Sotsiaalfond, Tallinna Ettevõtlusamet ja Veebimajutus.ee.

Lisainfo konkursi kohta www.ttu.ee/brightminds