Bright Minds finaal 2017

Ida-Viru oli Bright Minds 2017 finaalis edukalt esindatud! Kolmanda koha sai Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi meeskond termosega HeatUP, eriauhinna tõid koju Jõhvi Põhikooli kolmanda klassi tüdrukute Lindistava kaelakee ning lisaks tunnustati enim meeskondi aitanud finaali Järve Gümnaasiumi huvijuhti Vaili Talimäe.

Bright Minds koolinoorte äriideede konkursi Ida-Virumaa maakondlik partner on IVEK haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” konsultant ja koolitaja Hälis Rooste.

TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli ja Swedbanki koostöös korraldatud äriideede konkursi Bright Minds finaalüritusel 21. aprillil TTÜ Mektory keskuses kaitsesid žürii ees oma äriideid 21 finaali pääsenud koolinoorte meeskonda üle Eesti.

Pärast pikka žürii arutelu selgus Bright Minds võitja, kelleks osutus Pärnumaa Koidula Gümnaasiumi meeskond Bracket, kes leiutas magnetil töötava, lihtsa ja võluva disainiga riidepuu, mis hoiab kapis ka ruumi kokku. Teisele koha saavutas Tallinna 32. Keskkooli meeskond ConnectItFit, kelle veebirakendus aitab trenni teha soovivad inimesed üksteisega kokku viia.  Kolmanda koha sai Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi meeskond termosega HeatUP, mis reguleerib joogi temperatuuri vastavalt vajadusele – soe jook püsib soojana või külm jahedana.

Konkursil anti välja ka kolm eriauhinda. Noorimate osalejate eriauhinna viisid koju kolmanda klassi tüdrukud, kes on loonud lindistava kaelakee, kuhu saab salvestada meeldetuletusi endale või vabandusi ja tervitusi, mida öelda sõpradele. TTÜ Mektory tootearenduse auhinna sai Jõgevamaa noor, kes on loonud lihtsatest vahenditest signaalpoi kalameeste abistamiseks võrkude leidmisel ja publiku lemmiku auhinna võitis Tamsalu naiskond Lacos, kes toodab Eestis ainulaadset, laktoosivabal kookospiimal põhinevat süsijäätist.

Lisaks tunnustati ka õpetajaid. Enim meeskondi aitas finaali Järve Gümnaasiumi huvijuht Vaili Talimäe ja õpetaja eripreemia panuse eest programmi pälvis Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Imbi Raudkivi.

Bright Minds konkursi teise hooaja žürii moodustasid: Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak, Swedbank korporatiivpanganduse juht Tauno Vanaselja, Swedbanki autosektori juhataja ja suurkliendihaldur Liisa Suvorova, Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Jaanus Mutli, Magnetic MRO esindaja Riho Jürvetson, start-up TitanGrid asutaja Aleks Koha ja Eesti näitleja ning laulja Kristel Aaslaid.

Konkurssi toetasid lisaks Swedbankile ka Euroopa Sotsiaalfond, Tallinna Ettevõtlusamet, Lux Express, Veebimajutus.ee ja Zoombook. Koolituspäevi aitasid teostada maakondlikud ettevõtlus- ja arenduskeskused.

Finaali pildigalerii