“Ettevõtliku kooli” Haridusfestival 2018 päevakava ja registreerumine

18.oktoobril Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuval “Ettevõtliku kooli” Haridusfestivali  fookus on õppijakesksel lähenemisel ning noorte ettevõtlikkuse arendamisel. Koostöös erinevate partneritega pakume õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koolijuhtidele põnevaid töötubasid, võimalust jagada oma edulugusid ning tutvuda teiste lugudega üle-eestilise edulugude konkursi raames.

Maailm muutub ja aina enam saame tunnistust, et me ei saa enam õpetada vanaviisi. Hoopis olulisemad on tulevikuoskused! Sel aastal alustame päeva koos Yoko Alenderiga, kes jagab meiega oma vaatenurka ettevõtlikust õpetamisest ja õppimisest, et olla tulevikus valmis muutusteks ja paremini kohaneda.

Õpetajatele mõeldud töötubades avastame sel aastal ettevõtlikkuse erinevaid kihte ja seda, kuidas seda ettevõtlikkust siis ikkagi koolis ja lasteaias arendada.

Töötubadel on  põnevad pealkirjad nagu “Metatunnetus ehk kotkaperspektiiv iseendale”,

“Arenguuskumus: Peaaegu miski ei ole võimatu ehk me kõik saame piisavalt pingutades muutuda”,

“Autonoomne motivatsioon – kui tihti ma endalt küsin, et miks ma midagi teen?”

“Emotsioonidega toimetulek: käid ringiratast või muudad vaatenurka, valik on sinu”. Lisaks töötuba kommuniaktsioonist koolis, kooliga ja koolist välja.

Noortele on mõeldud eraldi inspiratsiooniala, kus oma lugu jutustab Daniel Levi Viinalass, kes on kohal koos bändiga, et rääkimise vahele mõni lugu teha.

Päeva juhib vastne Paide Gümnaasiumi direktor Urmo Reitav.

Haridusfestival on haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” algatusel aastal 2007 sündinud üritus koolijuhtidele, õpetajatele ja õpilastele, mis seekord toimub Paides.”Ettevõtliku kooli” Haridusfestivali korraldamist toetab Haridus- Ja Teadusministeerium  Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist läbi ettevõtlusõppe programmi Edu&Tegu.

REGISTREERUMINE on avatud https://goo.gl/forms/046qn93rBvwnbKeC3

PS! Töötubadesse registreerumine toimub sel aastal kohapeal!

10-11 Kogunemine
11-12 I SESSIOON – videotervitus KAJA KALLASelt ja YOKO ALENDERi esinemine
12:15 – 13:00 II SESSIOON töötubasid                      12:30-14:00 NOORTEALA – DANIEL LEVI VIINALASS
Väike soe kõhutäide kõikidele osalejatele
13:30 – 14:15 III SESSIOON töötubasid
14:30 – 16:00 Edulugude konkurss
16:00-16:45 Tunnustamine. Edulood. Standardid.
Üllatus!

Küsimuste korral võtta ühendust:

Kristi Krilovs

kristi.krilovs@ivek.ee