Tere tulemast võrgustikku, uued koolid!

Kiviõli I Keskkooli direktor Heidi Uustalu vastu võtmas auga välja teenitud Kuldtaseme kooli tiitlit

Aastast 2012 annab haridusprogramm „Ettevõtlik kool“ välja haridusasutuse kvaliteedimärke „Ettevõtlik kool“ ja „Ettevõtlik lasteaed“. „Ettevõtlik kool“ on kaitstud kaubamärk ning selle kasutamise õiguse saavad vaid need koolid ja lasteaiad, kes on ette võtnud oma organisatsiooni, kui terviku, süsteemse kujundamise ettevõtlikkust toetavaks.

Igal koolil ja lasteaial ei ole õigust kasutada nimetust “Ettevõtlik kool” või „Ettevõtlik lasteaed“ siis näitab see kvaliteedimärk huvigruppidele, et õppeasutus kasutab süsteemset kvaliteedijuhtimissüsteemi, viies regulaarselt läbi enesehindamisi ja läbides välishindamisi, mille tõendamiseks väljastatakse kvaliteedimärk koos autahvli ja lipuga.

Tunnustust jagatakse kolmel erineval tasemel – baas-, hõbe- ja kuldtase.

Kõikide tasemete saavutamine on märk kvaliteetsest haridusest ja väljendab tunnustus tehtud töö eest.

Baastaseme saanud õppeasutusi iseloomustab oma organisatsiooni igakülgne teadlik arendamine vastavalt ettevõtliku õppe kvaliteedisüsteemile ehk standardile.

Hõbetaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe vallas kogemuste kandjad ja jagajad vähemalt oma maakonna piires ehk on eeskujuks oma maakonnas.

Kuldtaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe liidrid nii Eesti siseselt kui ka välismaal, nad on väga suureks toeks programmi arendamisel.

2017.aastal välja jagatud tasemed:

Baastase:

1. Hargla Kool (Valgamaa) – 1.kool väljaspool Ida-Virumaad!
  2. Antsla Gümnaasium (Võrumaa)
  3. Väätsa Põhikool (Järvamaa)
  4. Järva-Jaani Gümnaasium (Järvamaa)
  5. Mooste Mõisakool (Põlvamaa)