Võrgustiku liikmele

E-vahetund

Ettevõtliku Kooli e-vahetund on uus veebikohtumiste sari, mis on suunatud kõikidele Ettevõtliku Kooli võrgustiku liikmetele: õpetajatele, koordinaatoritele, koolijuhtidele jt. E-vahetunni eesmärk on jagada olulist informatsiooni, võrgustiku kogemusi  ning toetada õppeasutusi vastavalt nende ootustele.

Veebikohtumised toimuvad kord kuus veebiplatvormi Zoom kaudu ning on kõikidele tasuta. Osalemiseks ei ole vaja eelnevalt registreeruda!

Toimumisajad 2022. aastal:

E-vahetund nr 12: Rahatarkus 29.11.2022. a

Teema: Rahatarkus lasteaedadele ja algklassidele – teema olulisus ning praktilised näited, mida õppetegevuses kasutada.

Esitluse teeb Liisi Kirch, Rahandusministeerium, rahatarkuse spetsialist

Vaata järele e-vahetunni salvestust.

E-vahetund nr 11: Rahatarkus 04.10.2022.a

Teema: Liisi Kirchi mõtted ja soovitused rahatarkuse arendamiseks koolides (alates põhikooliastmest).

Vaata järele e-vahetunni salvestust.

E-vahetund nr 10: 04.05.2022. a. Vaimse tervise esmaabi

Õppeaasta viimase e-vahetunni pühendame teistsugustele teemadele.  Keerulised ja väljakutseid täis õppeaastad mõjutavad kõigi vaimset tervist.

Vaimse tervise teemadel räägib Helena Talihärm.

Vaata järele e-vahetunni salvestust:

E-vahetund nr 9: 06.04.2022. a. Välisvabatahtlike süsteemne kaasamine kooli ja lasteaeda, õpetajavahetuse kogemus

Hargla Kool ja Valga Lasteaed Kaseke jagavad välisvabatahtlike süsteemset kaasamist koolis ja lasteaias. Vaimastvere Kool jagab õpetajavahetuse kogemust.

Vaata järele e-vahetunni salvestust:

E-vahetund nr 8: 09.03.2022. a. Digitaalse standardi Edupeegel tutvustus

Vaatame üheskoos, kuidas loodud standardit kasutada, kust leida juhiseid, millised on esimesed sammud ning mida uus tööriist võimaldab ja pakub.
Selgitusi jagab standardi digitaliseerimise projektijuht Mart Kimmel.

Vaata järele 9. märtsil 2022. a toimunud kohtumist :

E-vahetund nr 7: 09.02.2022. a Esimene lasteaedadele suunatud e-vahetund

TULEM

Rakvere Triinu Lasteaia õppejuht Moonika Suurmaa jagab kogemust, kuidas TULEMit ja selle erinevaid komponente rakendada lasteaia vanuseastmele, õpetaja roll TULEM tunnis, TULEM tööriista teadlik kasutamine, praktilised näited-nipid.

Vaata järele 9. veebruari 2022. a kohtumist:

Lasteaedade esimene e-vahetund TULEM

Toimumisajad 2021. aastal:

E-vahetund nr 6: 08.12.2021 Ettevõtliku Kooli haridusuuringu tulemuste tutvustamine

Vaata järele 8. detsembri 2021. a kohtumist:

E-vahetund nr 5: 10.11.2021 Koordinaatoritele suunatud e-vahetund

Ettevõtliku Kooli koordinaatori tööülesanded, koormus, väljakutsed jms

E-vahetundi tulevad oma kogemusi jagama Väike-Maarja Gümnaasiumi koordinaator Anneli Kütt ja Pärnu Rääma Põhikooli koordinaator Mart Kimmel.

Vaata järele 10. novembri 2021. a kohtumist:

E-vahetund nr 4: 13.10.2021 Õpetaja palgakorralduse kaasajastamine

Piret Sapp (Haridus- ja Teadusministeerium) Hille Ilves (Eesti Linnade ja Valdade Liit)

Vaata järele 13.oktoobri 2021. a kohtumist:

E-vahetund nr 3: 19.05.2021 Kuidas standardit sisehindamisel kasutada

Järva-Jaani Gümnaasiumi ja Lüllemäe Põhikooli koolijuhtide kogemus

Vaata järele 19. mai 2021. a kohtumist:

E-vahetund nr 2: 21.04.2021 Kaks TULEMi rakendamise praktilist näidet

Tiina Kilumets (Kiviõli I Keskkool), Kristi Goldberg (Toila Gümnaasium)

Vaata järele 21. aprilli 2021. a kohtumist: