Hargla Kooli projekt “Teistsugune koolipäev” (kategooria “Noorte/laste algatus” nominent)

Hargla Kool “Teistsugune koolipäev” on üle-eestilise edulugude konkursi 2019 nominent kategoorias “Noorte/laste algatus”.

hargla kooli teistsugune koolipäev

Foto: Hargla Kool

Hargla Kooli õpilased korraldasid endale teistsuguse õppepäeva, et enne aasta lõppu tuua sära ja värskust kiiresse jõulueelsesse perioodi.

Tegevusega soovisime toetada õpilaste omaalgatust alates idee väljapakkumisest, selle ülesehitamisest, planeerimisest kuni läbiviimiseni ja järelkajani. Samuti oli oluline  motiveerida õpilasi, et kui nad ise asja ette võtavad ja läbiviivad, siis on neil rohkem julgust ja sidet panustada enam kooli igapäevaelu elavdamiseks ja just endale meelepäraseks kujundamiseks. Tegevus sai ette võetud, kuna õpilaste poolt tuli kooli juhtkonnale idee ja eelnevalt põhjalikult läbimõeldud ideekava, mille alusel soovisid nad oma ideed ellu viia.

Õpilased võtsid Õpilasesinduse eestvedamisel üle kogu kooli. Ained said uued nimed ja uue sisu, mitmed ained põimiti üheks ja kohalikele õpetajatele loodi samuti teistsugune päev. Õpetajad said tegeleda rahulikult õppetöö väliste tööülesannetega ning nende rolli täitsid külalisõpetajad.

Samuti moositi ära koolikokk, kes valmistas selleks päevaks just seda, mis õpilastele kõige enim meeldib. Õppetunnid kestsid sel päeval 75 minutit ning vahetunnid olid 15-30 minutini. Kõik klassid liideti kolmeks klassiks ning neid ootasid eest lähtuvalt vanusest põnevad tunnid: loovus, näitlemine, politsei, vegantoit, fotograafia, kohtumine USA NATO sõduritega ja põnevad katsed köögist leitavate toiduainetega. Kõik õppetunnid olid täis aktiivset tegevust ja põnevat katsetamist, millega kaeti ära enamik nn tavaaineid igapäevasest õppepäevast.