0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Harjumaa / Kadrioru Saksa Gümnaasium

Kadrioru Saksa Gümnaasium “Saksa keelega ettevõtlikuks”. Üle-Eestilise edulugude konkursi 2018 nominent kategoorias “Parim koostöö partneriga”

2017/2018. õppeaastal algas meie kooli Saksa majandusõppe raames uus projekt, mida rahastab Euroopa Liit läbi Erasmus+ programmi. Projekti nimeks on: „Qualitätsentwicklung im Wirtschafts- und Deutschunterricht“ (Kvaliteedi tõstmine majanduse- ja saksa keele õppes) ja see kestab 2 aastat. Projektis soovitakse õppekava muutused sisse viia saksa majanduse õppekavasse ja vaadata üle saksa keele õppekava. Eesmärgiks on leida võimalusi, kuidas saksa keel saaks saksa majanduse õpet keele vaatevinklist paremini toetada. Projekti raames saavad igal aastal vähemalt 5 KSG õpilast läbi tööpraktika Sykes (Alam-Saksi liidumaa) ning tutvuda meie partnerkooliga. Samuti on läbinud 5 õpilaste tööpraktika Tallinnas (partneriteks olid Hurtigruten Estonia OÜ, Estravel AS, Roedl & Partner OÜ). Saksamaale lähevad käesoleva aasta juunis 7 KSG õpilast, et osa saada sealsest tööpraktikast ning tutvuda meie partnerkooliga. 2018. aastal alustas meie saksa majanduse õppesuuna 4. lennus 20 õpilast saksa majanduse õpet ning lõpetab meie 16 õpilasest koosnev 2. lend. Viimase punkti paneb saksa majanduse eksam 4. juunil, mis on koolieksam. Väga heade eksamitulemustega õpilased saavad Saksamaalt sertifikaadi, mis tõendab, et õpilased on läbinud antud õppekava ning on läbinud vastava eksami.