Mooste Mõisakooli noored ärgitavad kohalikke värskes õhus liikuma (edulugude konkursi nominent 2020)

 

Juba kolmandat aastat toimusid Moostes mõisakooli korraldatud üle-moostelised kõndimisnädalad, mil huvilistel tuli kahe nädala jooksul septembris iga päev kõndida või joosta ring ümber Mooste järve ja augustada oma osaluskupong orienteerumiskompostris.

Usinamad osalejad võisid võita auhindu kohalikelt toredatelt ettevõtetelt. Suuremaks eesmärgiks oli nii õpilaste kui ülejäänud Mooste elanike värskesse õhku liikuma meelitamine ja püsivate liikumisharjumuste kujundamine, samuti koostöö arendamine kohalike ettevõtetega. Kui varasemalt olid korraldajateks peamiselt õpetajad, siis sedakorda läks teatepulk üle õpilastele. Edaspidi jääbki see üritus 6. klassi õpilaste korraldada.

Õpilaste ülesandeks oli koostöös õpetajatega kogu ürituse ettevalmistamine ja läbiviimine, toetajate leidmine ja nendega läbirääkimiste pidamine. Suurenes õpilaste ettevõtlikkus ja
enesekindlus. Õpilased osalesid ka ise hoogsalt kõndimisnädalatel, võttes kaasa pereliikmeidki. Detsembris valmistasime kõigile toetajatele tänukaardid ja kingitused, mille õpilased koos tänusõnadega kätte toimetasid.

 

Projekti viisid ellu Mooste Mõisakooli õpilased. Projekt on nomineeritud kolme parima sekka edulugude konkursil “Õppime on põnev” kategoorias “Parimad praktikad”.

Edulugude laureaadid kuulutatakse välja virtuaalsel hariduskonverentsil “Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom!” 5. novembril. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine siin: https://ettevotlusope.edu.ee/konverents/

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.