Läänemaa Ühisgümnaasium muusikal “Valeühendus”. Üle-eestilise edulugude konkursi 2016 kategooria “Parim koostöö partneritega” I koht

Eesmärgiks oli tuua lavale muusikal, mille aluseks on originaallibreto ning anda võimalikult suurele hulgale õpilastest võimalus osaleda eesmärgistatud loovprojektis.

Tegevused, mis oli vaja teha:

1. Lavastaja ja libretisti otsimine
  2. Juhendajate meeskonna loomine, alustades muusikaõpetajatest, lõpetades vilistlasmuusikute ja tehnilise toega.
  3. Toetusprojektide kirjutamine Haapsalu Linnavalitsusele, Eesti Kultuurkapitalile, Hasartmängumaksu Nõukogule.
  4. Õpilaste casting´ud ja lõpliku meeskonna loomine
  5. Ühisproovid: näitlejameisterlikkus, lavaline liikumine, koor, tekstide lugemine ja analüüs
  6. Individuaalproovid: laulmine, hääleseade, põhitegelaste stseeniproovid, rolliloomine
  7. Talvisel koolivaheajal lavastuse kokkupaneku laager: lisandusid muusikud ja tehniline tugi
  8. Katkestuste, kommentaaride ja analüüsiga läbimängud
  9. Peaproovid
  10. Etendused – kokku 7 (3 Haapsalus, 4 väljaspool maakonda)

Muusikal, mis lavale toodi oli päris elu – nii teema poolest, mille libretist  päriselust n-ö maha oli kirjutanud, ja kogu protsessi enda poolest oli see päristeater päriskogemustega kostüümide valmistamisest teksti omandamiseni.  See oli päriskunst, mida nautisid pealtvaatajad ja mis andis esinejatele pärisnäitleja tunde.

Teadmiste ja oskuste pagas, mida õpilased ellu kaasa said, on tohutu. Püstitatud eesmärgid said maksimaalselt täidetud ja enamgi veel. Haapsalus läksid kõik kolm etendust täissaalidele. Väljaspool maakonda oli planeeritud 2 etendust: Pärnus ja Kuressaares. Peale publikumenu ja tunnustavat kriitikat tehti pakkumine osaleda  veel etendustega Rakvere kooliteatrite festivalil ja Noorte NoTafe-l Viljandis. Rakverest toodi kaasa laureaadi tiitel. Üllatav oli see, et välisetenduste arv kahekordistus ja kooliteatrite kontekstis saavutati nii suur tunnustus.