Põltsamaa Ühisgümnaasiumi noored tõid teiste eakaaslaste ette teemad, mida muidu ei räägita (edulugude konkursi nominent 2020)

Kolm julget ja algatusvõimelist Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilast otsustasid rääkida teemadel, mis noortele tegelikult korda lähevad. Idee autor oli 11. klassi õpilane Stella Lippur, kes tunnetas, et noortega sellistel teemadel ei räägita ning otsustas, et tal on võimalik seda muuta. Ta motiveeris ka kaasõpilasi ning üheskoos kirjutati projekt, otsiti toetajaid ja suheldi nendega.

Noored leidsid inimese, kes mõistab neid ning kes on ise nende probleemidega kokku puutunud ning kutsusid ta noortega rääkima. Osalejad olid väga tänulikud, et said turvalises keskkonnas käsitleda teemasid, mis tavaliselt on tabud ja millest keegi harilikult ei räägi. Nendeks teemadeks olid lähisuhtevägivald, inimsuhted, sõnade jõud ja uimastitest vabanemine. Noortelt noortele tehtud loeng näitas, et probleeme märgatakse ja et nad ei ole oma probleemidega üksi.

edulugude konkurss ettevõtlik kool

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis toimus lähisuhtevägivalla, inimsuhte, sõnade jõud ja uimastitest vabanemise teemaline loeng ja viktoriin 170 inimesele.

Noorte eestvedamine on nomineeritud edulugude konkursi “Õppimine on põnev!” kategooria “Noorte algatus” kolme parima sekka.

Edulugude laureaadid kuulutatakse välja virtuaalsel hariduskonverentsil “Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom!” 5. novembril. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine siin: https://ettevotlusope.edu.ee/konverents/

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.