Haljala Kooli edulugu “Vanast uus”. Üle-eestilise edulugude konkursi 2016 kategooria “Põnevaim tund” II koht

Projekti kõiki tegevusi näeb täpsemalt meie blogist http://hgprojektvanastuus.blogspot.com.ee/

Toimus tore koostöö lastevanematega, õpiti internetist leidma toredaid, lihtsaid ja eakohaseid ehitisi, mida koos kokku toksida. Noored said palju teadmisi ehitamisest. Kogu tegevus algab planeerimisest ja kavandamisest. Tihtipeale oli pinterestit olemas vaid pilt mööblitükist, mille järgi pidi ise välja mõtlema, kuidas asja valmis teha. Lisaks saadi teadmised tööks vajalikest tööriistadest ja ohutustehnikast. Boonusena saadi kasulikku infot selle kohta, kuidas oma tegemisi presenteerida, töö nähtavaks teha ja arhiveerida.

Koolimaja sai palju ilusat taaskasutatud euroalustest mööblit, mida aitas ehitada terve koolipere ning kogukond koos. Ise valmistatud asi on ikka kõige mugavam. Tehti palju tööd ära erinevate tundide ajal ning ka peale tunde. Üllatav oli, et õpilased olid valmis tegevustega kaasa tulema ka peale koolitunde. Õpilased olid septembris loodud projekti tulemustega väga rahul. Õpetajad nägid, milleks ollakse koos klassiga võimelised vaid nädala jooksul!