Vändra Gümnaasiumi õpilased katsetasid ettevõtja elu (edulugude konkursi nominent 2020)

 

Vändra Gümnaasiumi ja rahvusvaheliselt tunnustatud käsitöövaipade tootja OÜ Valley ühiseks eesmärgiks sai ettevõtlusõppe praktikumiga tõsta ettevõtlusõppe kvaliteeti. Pea 300-le õpilasele loodi ainukordne võimalus osaleda reaalses vaiba kavandamise ja valmistamise protsessis, seda päris algusest lõpuni. Protsessi käigus valmis laste kujundatud kavandite ja kunstnike ning kudujate kaasabil tafting tehnikas, käsitöös seinavaip.

Teiseks eesmärgiks on tõsta ka õpetajate teadlikkust ettevõtlusest. Näidata reaalselt, mis erasektoris ja ettevõttes toimub ja pakkuda võimalust siduda ja leida aineõpetusele praktilisi seoseid. Teadlikum õpetaja oskab ka õpilast paremini suunata ja selgitada tööelus toimuvat.

Projektis osalemine aitas muuta ettevõtlusõpet praktilisemaks ja andis ideid kooli õppekava täiendamiseks. Koolipere sai kogemusi ning ülevaate vaibatootmise protsessist ja ettevõtte tööst laiemalt. Ettevõte sai osaleda õppeprotsessis, õpilaste juhendamise kogemuse ning reklaamida end võimalikele tulevastele töötajatele.

Tutvu projektiga videoloo vahendusel:

siin: https://youtu.be/0E5KozHtd5U

ja siin: https://www.youtube.com/watch?v=bal_9fNtjmA&feature=youtu.be

 

Projekti viisid ellu Vändra Gümnaasium. Projekt on nomineeritud kolme parima sekka edulugude konkursil “Õppime on põnev” kategoorias “Parim koostöötegu”.

Edulugude laureaadid kuulutatakse välja virtuaalsel hariduskonverentsil “Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom!” 5. novembril. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine siin: https://ettevotlusope.edu.ee/konverents/

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.