Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Ida-Virumaa / Voka Lasteaed Naksitrallid

Kollaste Nakside esimene õpetajatepäev

Kollased Naksid on Voka Lasteaed Naksitrallid koolieelikute rühm, kes korraldas oma lasteaias tervisenädalal  jooga tunde ja õuemängude päeva.

Ettevalmistavas osas pidas õpetaja lastega nõu, kes millist tegevust soovib õpetada ja iga grupiga  liitus üks täiskasvanu. Mängudepäeva hommikut alustasid „noored treenerid“ joogatunniga. Koostöös liikumisõpetajaga viidi tund läbi kolmele rühmale. Samal ajal tegutsesid ülejäänud lapsed õues, pannes mänge valmis. Meil oli pallimängude plats, kus sai visata täpsust: ämbrisse, läbi rõnga, korvi, lüüa kurikaid pikali või püüda pall topsi. Lisaks õue doomino ja püüda kala. Põnevust lisas loodusnurgake, kus sai katsetada kas ese ujub või upub, puhumise teel selgitada välja kiireim purjekas ning uurida luubiga. Seni kuni teisi tuli oodata prooviti ikka kõigepealt ise.

Esimesed mängijad kohal, alustasid õpetajad oma tööga. Sõpru õpetati, näidati ette ning selgitati kuidas mingi mäng käib ning jälgiti, et kõik reeglitest kinni peaksid. Tööpäev kestis seni kuni kõik neli rühma mängimas olid ära käinud. Viimasena saabusid kõige pisemad. Sel hetkel leidus juba pea iga lapse jaoks eraõpetaja, kes hoolitses selle eest, et väikesel sõbral kõik ikka õnnestuks.

Kokkuvõtet tehes, olid lapsed õnnelikud, et oli põnev päev. Olid lahedad mängud ja nii äge oli õpetaja olla. Samas tõdeti, et õpetaja amet on ikka raske ka.

Kõrvalt vaadatuna, olid lapsed väga pühendunud ja oskasid endast väiksematega nii hästi suhelda. Olid kannatlikud ja abivalmid. Vahepeal tekkisid ikka väsimuse ja tüdimuse märgid ka, aga kui uued sõbrad tulid, suudeti end kokku võtta ja tööd jätkata.

Külli Mänd
Kollaste Nakside õpetaja

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo