Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Ida-Virumaa / Voka Lasteaed Naksitrallid

Lasteaia sünnipäev

Lisainfo

  • Projekti nimi: Naksitrallide lasteaia 37. sünnipäev
  • Piirkond: Ida-Virumaa
  • Kooli nimi: Naksitrallid
  • Klass/rühm: kogu lasteaed
  • Tegevuse juhendaja: direktor; rühmaõpetajad

Kuidas tähistada lasteaia 37. sünnipäeva? Küsisime lastelt! Valmis kiri, mis ümbrikus jõudis igasse vanuserühma. Kirjas soovisid Muhv, Sammalhabe, Kingpool ja Hiireke lastelt teada saada, mida rühm üheskoos nende tegelastega pidupäeval teha võiks.

Kiri kutsus lapsi ideid julgelt välja pakkuma ja põhjendama ning andis võimaluse igaühel tunda end peo kujundajana. Sünnipäeva ettevalmistamine on vanusest olenemata kõigile lasteaiaealistele lastele huvipakkuv tegevus. Rühmaõpetajale jäi suunav roll arutelu läbiviimisel ja ühise kirjavastuse vormistamisel.

Valmisid erineva sisuga „peokavad“ ja Naksitrallid said erineva eakohase vormistusega kirjavastuseid.

„Peokavade“ loomisel oli vaja arvestada ruumide või õuega ja viimase puhul ka kevad-talvise ilmastikuga (ümbritseva eluolu märkamise oskus). Oli võimalus uurida kirja koostamise ja postitamisega seonduvat (vana-aja postkaartide näitus; õppekäik). Lapsel oli võimalus oma ideed sõnastada ja/või pildile kanda (emakeel ja kujutavad tegevused).

Kuna Naksitrallid arvestasid laste kõikide soovidega, siis toimus sõime sünnipäevapidu saalis ja teisi kutsuti Naksitrallide seiklusrajale (orienteerumine lumele joonistatud märkide järgi), mida läbides jõuti nn peoplatsile telgi juurde. Kõik tegevused peoplatsil olid seotud muusika, aktiivse liikumise ja mängudega. Laste sõnastatud ühisele joonistamissoovile vastu tulles said aiarühma lapsed endale ennelõunal Naksitrallide värvimispildi ja tänusõnad. Vanemal rühmal käis Muhv veel sünnipäevaväliselt külas, et üheskoos lugeda ja pitti mängida. Ühise lumekoopa ehitamise soovi suunasid Naksitrallid sujuvalt nädalavahetuse kodutööks, et tekiksid korralikud lastepoolsed joonised lumekoopa ehitamiseks.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo