Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Ida-Virumaa / Kohtla-Järve Tammiku Põhikool

Metsa istutamine

Lisainfo

  • Projekti nimi: Metsa istutamine
  • Piirkond: Ida-Virumaa
  • Kooli nimi: Tammiku Põhikool
  • Klass/rühm: 7. klass
  • Tegevuse juhendaja: Erika Pavlova, Juta Davõdova

Mõne aasta pärast saavad Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli õpilased jalutada oma kohalikus metsas ning tõdeda, et just nemad on andnud kõik koos oma panuse, et hoida ja säilitad Eestimaa metsi, sest nemad istutasid ükskord ühe lihtsa ettevõtliku tegevuse raames maha umbes 1500 männipuu istikut.

Noorte looduskeskkonna hoidmise ja säilitamise teadlikkuse tõstmine on väga oluline. Kuid lihtsalt kuulata õpetajat loodusõpetuse tunnis ei ole piisav. Selleks, et tund oleks palju elulähedasem kaasas õpetaja 7. klasside õpilaste tundi kohalik RMK töötaja, kes rääkis eksperdina, miks ja kuidas metsa säilitada. Lisaks sellele teadmisele ka teoreetilist infot, kuidas käib metsa istutamine.

Selleks, et teema ikka paremini selgeks saaks, mindi ka päriselt metsa istutama. Istutamine toimus paarides, kus poisid tegis maasse auke ja tüdrukud istutasid istikuid. Lisaks looduskeskkonna säilitamise teadlikkuse tõusule, said lapsed veeta ka vahva päeva värskes õhus, mis on igatpidi tervislik.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo