Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuulub 197 õppeastutust

Alates 2021. aasta jaanuarist on Ettevõtliku Kooli haridusprogrammiga liitunud 42 õppeasutust. Kokku on võrgustikus 197 õppeastutust üle Eesti. Üle poole uutest liitunutest on lasteaiad, kelle hulgas on huvi jätkuvalt väga suur.

Suurimad liitujad on olnud Viljandi maakonnast, kus Viljandi, Mulgi ja Põhja-Sakala vallast on kohalike omavalitsuste toel liitunud enamus õppeasutusi. Kokku 30 õppeasutust. Lisaks liitus õppeasutusi Tartumaalt, Järvamaalt, Pärnumaalt, Harjumaalt, Jõgevamaalt, Saaremaalt, Lääne-ja Ida-Virumaalt.

„Alates 2021. aasta algusest on huvi programmiga liitumise vastu jälle kasvanud. Põhjuseid on mitmeid, programm on nüüd abikõlbulik ka lasteaedadele, aga ühe põhjusena tooksin välja selle, et pandeemia ajal on koolid ise aktiivsemaks muutunud, väljaspool olevad võimalused on täna piiratumad ja ise peab olema ettevõtlikum ning õppijatele vaheldusrikkust pakkuma,“ räägib Piret Torm-Mirontšik, Ettevõtliku Kooli programmijuht.

Haridusprogrammiga liitunud õppeasutused maakondades

Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu.

Ettevõtliku Kooli haridusprogrammi tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.