Uudised

Ettevõtliku Kooli haridusprogrammiga liitus Raasiku Kool

“Raasiku Koolis on ettevõtlikkus juba mõnda aega kooli loomulikuks osaks olnud ja seda ennekõike minifirmade eduka tegutsemise läbi”, selgitas koolijuht Triin Hallik. Raasiku Kooli õpilaste poolt loodud minifirma Lindla pälvis kevadel 2022 Junior Achievement minifirmade üle-eestilisel võistlusel III koha ning minifirma AbiksIkka! jõudis kevadel 2023 sama võistluse finaali. Lisaks majandusõppele ja minifirmadele toimusid Raasiku Koolis enesearenguõpetus ning muud põnevad valikaineid, mille raames õpilastes ettevõtlikkust arendati. 

2022/23 õppeaastal tegid õpetajad tihedat koostööd, et kaardistada mõtted selle kohta, miks, mida ja kuidas võiks õpetada õppeaines rahatarkust. Mõtetest sündis õppeaine ettevõtlikkus, mis on Raasiku Kooli õppekavas sügisest 2023 ja mida õpetatakse kõikides klassides 1.-8. klassis ning mis koondab varasemad erinevad valikained ühtseks tervikuks. 

Koolijuhi Triin Halliku sõnul tundus Ettevõtliku Kooli võrgustikuga liitumine loogilise järgmise sammuna, et tuua ettevõtlikkust igasse ainetundi ja liikuda veelgi enam selles suunas, et Raasiku Kool oleks üks tõeliselt silmapaistev ning põnev ettevõtlik kogukonnakool. 

Ettevõtliku Kooli haridusprogrammi kuulub 221 õppeasutust üle Eesti.

Ettevõtliku Kooli tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Kristel Koddala

Ettevõtliku Kooli programmijuht

17.09.2023

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo