„Ettevõtliku Kooli haridusprogrammil on suur kasutegur õpilaste ja õpetajate arendamisel ja uute ideede saamisel,“ põhjendab programmiga liitumist Tallinna Südalinna Kooli huvijuht Kadri Ainsalu.

Tallinna Südalinna Koolis toimub tihe õppetöö sidumine päriseluga. „2. klassi loodusõpetuse tunnis oli teemaks turg ja selle raames viis õpetaja lapsed Tallinna keskturule, kus nad said kaubelda ja osta. Lisaks on meil koolis huviring nimega „ Teeme ise projekti“, kus õpilased saavad korraldada erinevaid sündmusi, näiteks talendivõistlus jne. Mitmel õppeaastal on meil olnud lõiminguprojekte, mille käigus erinevates õppeainetes tegeletakse nt õpilasfirma loomisega ja saadud tooteid on müüdud jõululaadal,“ räägib Ainsalu.
„Samuti on õpilased käinud vabatahtlikuks Toidupangas, Pardirallil ja osalenud Euroopa Keelte päeval. Lisaks toimub kevadeti ja sügiseti projekt „Kooli aed“, mille raames õpilased kevadel külvavad erinevaid taimi, hoolitsevad aia ees ning sügisel teevad vajalikke aiatöid, et aed talve tulekuks ette valmistada,“ lisab Ainsalu.

Tallinna Südalinna Koolil on traditsiooniks kaasata õpilasi ürituste korraldamisesse. „Näiteks mängujuhid viivad läbi perespordipäevi, õpilasüritusi ja spordivõistlusi. Igapäevaselt korraldavad õpilased vahetundides sportlikke tegevusi nii õpilastele kui ka õpetajatele,“ selgitab Ainsalu.

Töötuba noorematele õpilastele kogupäevakoolis

Ettevõtliku Kooli haridusprogrammi tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.