Haridusprogramm on üheksa liikme võrra rikkam

2023. aasta algus on Ettevõtliku Kooli haridusprogrammile olnud töine. Programmiga on liitunud üheksa õppeasutust kuuest maakonnast.

Tartu maakonnast liitusid programmiga Kambja Ignatsi Jaagu Kool, Nõo Põhikool ja Tartu Maarjamõisa Lasteaed. Põlva maakonnast liitus Põlva Kool ja Pärnu maakonnast Tori Põhikool. Lääne-Virumaalt liitusid haridusprogrammiga Näpi Kool ja Kadrina Lasteaed Sipsik. Viljandi maakonnast liitus Ettevõtliku Kooli haridusprogrammiga Viljandi Kesklinna Lasteaed ja Tallinnast Haabersti Vene Gümnaasium.

Mis ajendas õppeasutusi haridusprogrammiga liituma? Mõned kommentaarid õppeasutuste juhtidelt: “Ettevõtliku Kooli programm on hea tööriist, mis toetab õpilase ja õpetaja arenguteed arendades kõigi osapoolte ettevõtlikust, loovust ja pealehakkamist”; “Lähtudes tänapäeva haridusstrateegiast ennastjuhtiva õpilase kujundamisele on ettevõtlikkus lausa möödapääsmatu”; Lasteaia peaeesmärk on, et lasteaias käivatest lastest kasvaksid julged, loovad, elus hästi hakkama saavad inimesed”; “Parima võimalusena nähti liituda haridusprogrammiga Ettevõtlik Kool, et saada enda analüüsimiseks ja uute eesmärkide seadmiseks programmist tuge, uusi ideid ja partnerite toetust – koos on julgem ja selgem, koos on kindlam kasvada”; “„Ettevõtlik Kool“ on haridusprogramm, mis meid meie igapäevasel tegutsemisel toetab!”

Käesoleva aasta seisuga kuulub Ettevõtliku Kooli võrgustikku 211 õppeasutust üle Eesti, kokku üle 40 000 õpilase.

Ettevõtliku Kooli haridusprogrammi tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.