Haridusprogrammi Ettevõtlik kooli Haridusfestival 2019 päevakava

Meenutus eelmise aasta Haridusfestivali parimate tunnustamiselt

17.oktoobril Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuval haridusprogrammi Ettevõtlik kool Haridusfestivali  fookus on sel aastal õpetajatel, täpsemini “õpetajad õpetavad õpetajaid”.

Töötubasid viivad sel aastal läbi meie võrgustikku kuuluvate õppeasutuste õpetajad. Oleme laienenud üle-eestiliselt ning meil on endal koolides ja lasteaedades nii palju häid kogemusi ja praktikaid, mida teistega jagada. Sel korral saab rohkem teada robomatemaatikast, liikumise kasulikkusest ja selle kasutamisest ainetunni ajal, põhikooli füüsika õpilastele nauditavaks tegemisest, projektist “Kaasav kool” õpirännetel kogutud praktilisi nippe,   Kriidikust. Töötubade infot loe siit!

Koolijuhtidele räägivad Heidi Uustalu Kiviõli 1. Keskkoolist ning Margus Veri Pärnu Ülejõe Põhikoolist õpetaja töö- ja palgakorraldusest lähtudes õpetajaametist kui tervikust.

Noori inspireerib sel aasta Egert Milder – noor mees, keda laiem avalikkus tunneb eelkõige kui popmuusikut ja laulukirjutajat. Oluliselt vähem aga teatakse, et Egert on õppinud inseneriks ja ka töötab sellel alal! Miks valida inseneri eriala, kui võiks nautida kuulsust ja austajate tähelepanu popmuusiku ning laulukirjutajana?! Mida insener teeb või mida see elukutse õigupoolest tähendab? Miks tehniline haridus üht noort multitalenti paelub ning kas see annab mingit lisaväärtust ka muusiku karjääris või on abiks surfamisel?! Nendele küsimustele püüabki Egert vastata! Noorte inspiratsiooniseminari aitab korraldada Eesti Teadusagentuur SA .

Haridusfestival on haridusprogrammi Ettevõtlik kool algatusel aastal 2007 sündinud üritus koolijuhtidele, õpetajatele ja õpilastele, mis seekord toimub Paides.”Ettevõtliku kooli” Haridusfestivali korraldamist toetab Haridus- ja Teadusministeerium  Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist läbi ettevõtlusõppe programmi Edu&Tegu.

REGISTREERI ENNAST SIIN!

PS! Töötubadesse registreerumine toimub Paides KOHAPEAL!

10:00-11:00 Kogunemine    Töötubadesse registreerumine

11:00-12:00 AVASESSIOON SUURES SAALIS. Päeva modereerib mustkunstnik Marek Sandermat

Rahva kütab üles rockbänd Projekt Õpsid

Tervitussõnad ütleb Andres Huul – MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused

Inspireerib Roland Tokko – Edu Akadeemia asutaja ning raamatu “12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma” autor

ÕPETAJAD

12:15 – 13:00 Töötoad vol1

13:00 – 13:30 õpetajate lõuna fuajees

13:30 – 14:15 Töötoad vol2

NOORED ja KOOLIJUHID

12:00 – 12:30 – õpilaste ja koolijuhtide lõuna fuajees

12:30 – 14:00 ETAg NOORTEALA – väikeses saalis inspireerib noori Egert Milder

12:30 – 14:00 Koolijuhtide töötuba

14:30 – 16:00 Edulugude konkurss suures saalis

Rockbänd Projekt Õpsid vol 2

16:00 – 16:45 Tunnustamine. Edulood. Standardid.

Kohapeal on avatud demoala, kus tutvustavad ennast Pernova Hariduskeskus ja Pärnu MakerLab, Kohila Keskkonnahariduskeskus, Ida-Viru Turismiklaster,  Võrumaa Arenduskeskus oma õppeprogrammide ja virtuaalreaalsusega ning Rahandusministeerium jagab rahatarkust.

Küsimuste korral võtta ühendust:

Kristi Krilovs