Lihula Lasteaed tunneb end kindlalt tänu toetavale kogukonnale ja liitumine Ettevõtliku Kooli Haridusprogrammiga oli igati loogiline samm!

Lasteaia direktor Palmi Lahe leiab, et sellised suuremad projektõppe võimalused on väga heaks ühenduslüliks kõikide osapoolte vahel. „Lihula on nii väike kogukond, kus kõik on kõikidega lähedalt seotud ja seetõttu ollakse hea tulemuse nimel alati valmis panustama nii oma aega kui energiat.“

Direktori sõnul on lasteaia eesmärk õpetada lastele kõike hõlmavat hoolivust. „Õppetöö sidumiseks päriseluga on õpetajatel välja kujunenud hea koostöö lapsevanematega. Väikeses maakohas on looduslähedus ja elamine looduse rütmis väga loomulik elu osa ning õppimine käib nii lapselt lapsele, lapsevanemalt lapsele kui ka lapselt õpetajale. Looduses koos olles ja looduse heaks tegutsedes on alati midagi põneva avastada, samuti koos oma mõtteid-muljeid jagada,“ räägib Lahe.

„Tunnistust laste leidlikkusest ja ettevõtlikkusest näitlikustab tore lugu Lottede rühma lastest, kes osalesid maitsetaimede projektis ning said selleks otstarbeks nii melissi, kui piparmündi taime. Kuid oh häda, taimedel olid lehetäid peal. Algselt sai neid uuritud luubiga, kuid kui nad hakkasid juba meie taimedele kahjulikult mõjuma, otsustati õuest leida mõni lepatriinu, kes kahjurid hävitaks ja nii said seekord meie maitsetaimed päästetud,“ räägib Lahe

„Alates 2021. aasta algusest on programm abikõlbulik ka lasteaedadele ja see on toonud juurde palju uusi liitujaid,“ räägib Piret Torm-Mirontšik, Ettevõtliku Kooli programmijuht.

Lottede rühma maitsetaimede projekt

Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.