Ajalugu

2008

Protsessi käigus on toimunud protsessi arenguks vajaminevate jätkuprojektide koostamine protsessi edasiarendamiseks, ekspertiisi pakkumine ettevõtlikku kooli võrgustiku tegevusele, võrgustiku laienemisega kaasnevad tegevused, võrgustiku koordineerimine, võrgustiku kodulehe ja infolisti käigushoidmine.

21.-25.09 toimus õppereis Šotimaale, kaasatud EASHTMInnove, TÜ Ettevõtluskeskus, Leader grupp, koolid (13 osalejat)
1.-5.12 Toimus Šoti eksperdi Eric Burtoni visiit Eestisse

Visiidi põhiüritused:

• 26.05 – Ettevõtlikku kooli konkurss Ida-Virumaal, mille auhinnaüritus toimus 26.05 IVEK korraldusel ja EASi ning MKMkaasabil Jõhvi Kontserdimajas.
  • Esmakordselt Ida-Virumaal tunnustati koolides ettevõtlikkusharidusega tegelevaid õpetajaid ja aktiivseid õpilasi. “Ettevõtlik kool” konkursi eesmärk – välja selgitada, tunnustada ja laiemale avalikkusele esitleda silmapaistvamaid projekte ja projekti meeskondi, kes on panustanud piirkondliku ettevõtlikkushariduse edendamisesse. Lisaks nimetatule on konkursi eesmärgiks ettevõtlikkuse, kui hoiaku, propageerimine ühiskonnas.
  • Konkursile laekus Ida-Virumaa üldhariduskoolidest 21 2007/2008a. teostatud projekti. Konkursi raames premeeriti rahaliste auhindadega (nominendid 3000 EEK, vanuseastme võitjad 6000 EEK, peaauhinna võitja sai veel lisaks sellele 4000EEK) erinevates vanusekategooriates kokku 9 projekti. Üritust toetasid kokku 9 sponsor ettevõtet, MAK ja IVEK. Auhinnaüritusest võttis osa 26 kooli esindajat, 27 külalist, press, koolilapsed, toimus “Ettevõtliku kooli” esitlus Terevisioonis, ETV-s, ORT-v, Raadio 4-s, ER-s.