Ajalugu

2022. aastal liitus haridusprogrammiga rekordiline arv õppeasutusi – 46 õppeasutust. Suurim liitujate arv oli Viljandi maakonnast, 28 õppeasutust.

Seoses suure hulga liitumistega toimus kokku 128 koolitust, kus osales 2451 osalejat.

2022. aastal läbisid Ettevõtliku Kooli standardi põhjal enesehindamise ja saavutasid taseme 21 õppeasutust.

• Baastaseme saavutasid Jõhvi Põhikool, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool, Sillamäe Gümnaasium, Toila Gümnaasium, Kadrina Keskkool, Uhtna Kool, Kunda Ühisgümnaasium, Palade Lasteaed, Kärdla Lasteaed, Rakvere Põhikool, Aravete Keskkool, Türi Põhikool, Koeru Keskkool, Paide Lasteaed.
  • Hõbetase – Jõhvi Vene Põhikool, Illuka Kool, Orissaare Gümnaasium, Lümanda Põhikool, Valjala Põhikool.
  • Kuldtase – Sillamäe Lasteaed Päikseke.

Pidulik tasemete välja kuulutamine toimus 26. jaanuaril 2023. aastal toimunud hariduskonverentsil.

Edulugude konkurss

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon valis 168-st eduloost välja valinud 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Kokku esitati edulugude konkursile „Õppimine on põnev!“ 168 edulugu kolmeteistkümnest maakonnast. Kõige suurem hulk edulugusid esitati Lääne- Virumaalt ja Ida-Virumaalt, mõlemast maakonnast 33 edulugu. Maakondlik žürii tegi omad valikud teatavaks augusti lõpuks. Riiklikule žüriile esitati hindamiseks kokku 52 edulugu.  Kõige populaarsemad kategooriad olid parim koostöötegu ja parim haridustegu, mõlemad 19 edulooga. Laureaadid selgusid hariduskonverentsil „Teadlikult tulevikku“, 26. jaanuaril 2023. aastal veebi vahendusel. Edulugudest valmisid tutvustavad videod.

E-vahetund koolidele ja lasteaedadele

2022/2023. õppeaastal toimus kaks e-vahetundi – rahatarkus lasteaedadele ja algklassidele.

Rahatarkuse mentorklubi

2022. aasta sügisel alustas õpetajate rahatarkuse mentorklubi kolmas hooaeg. Sel hooajal tegutses üle Eesti 13 õppegruppi, lõputunnistuse said 179 õpetajat kokku 10 mentorklubist.