MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused on alustanud täpsemaid läbirääkimisi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga haridusprogrammi Ettevõtlik Kool (EVK)  rahastamise osas. Hoiame teid edasiste arengutega kursis!

Positiivse rahastusotsuse järel on kavas kokku leppida täpsemad maakondlikud koostöövormid, jätkata võrgustiku liikmetele suunatud tegevustega ning seejärel alustada uute huviliste vastuvõtmist võrgustikku.

Ettevõtlik Kool võrgustikus on aasta alguse seisuga 221 haridusasutust üle Eesti – 173 kooli ja 47 lasteaeda, 1 kutseõppeasutus.

EVK pakub ainukest üle-eestilist, haridusasutuste kvaliteedijuhtimisel põhinevat noorte ettevõtlikkuse programmi, millele mh tagatakse ekspertidega välishindamine ja veebipõhised tööriistad haridusasutuse arengu jälgimiseks, muutuste juhtimiseks, liikmete kogemuste vahetamiseks ja haridusinnovatsiooniks. Programmi süsteemne elluviimine toob haridusasutustesse rohkem iseseisvust ja ettevõtlikku hoiakut, paranevad suhted, õppijates arenevad ettevõtlikkuspädevused.

2023. aastani toetas üle-eestilist haridusprogrammi koordineerimist Edu ja Tegu programm, mida rahastati Euroopa Liidu Sotsiaalfondist.  Alates 2022. aastast on toimunud mitmeid kohtumisi erinevate ministeeriumite ja suhtlust võimalike partneritega Ettevõtliku Kooli rahastamisvõimaluste leidmiseks.

Lisainfo:

Andres Huul