Edulood

Heategevuslik etendus “Piparkoogike”

Kategooria “Heategu kogukonnale” I koht – Rakvere Gümnaasium

Heategevusliku etenduse eesmärkideks oli laste näidendi esitamisega koguda piletiraha, millega toetada kogukonna lastekodulapsi ja viia maiustusi neile maiustusi.

Teiseks eesmärgiks oli saada rohkem teada ettevõtte “Päts” ja selle juhi Heiki Halliku kohta. Sellega seoses sai ammutada teadmisi ettevõtlusest ja selle toimimisest. Enne ettevõtte külastust koostasid õpilased intervjuuküsimused. Intervjuust saadud info põhjal kirjutasid õpilased koostöös õpetajatega etenduse „Pätsike“, mis jutustas firma tekkeloo. Seejärel valiti osatäitjad, valmistati kunstitunnis dekoratsioonid ja otsiti kostüümid. Esimesed etendused anti oma koolis. Suuremad esinemised olid „Pätsikese“ etendusega Narva Kutseõppekeskuses toimunud Haridusfestivalil ja Ettevõtlusteatrite festivalil.

Enne jõule pakkus üks õpilane välja, et 4.a klass võiks teha heategevust. Klass otsustas rõõmustada Vinni Perekodu lapsi. Kuna oli jõuluaeg, siis muudeti „Pätsikese“ etendus „Piparkoogikeseks“, mis on sama etenduse talveversioon. Üks õpilane tegi osatäitjate sõnad ringi. Õpilased helistasid lasteaedadesse ning leppisid kokku esinemised. Enne helistamist harjutasid õpilased viisaka telefonikõne tegemist. Etendusega „Piparkoogike“ esineti lasteaedades, oma koolis ja Rakvere haiglas. Piletite asemel palusid õpilased tuua komme, piparkooke ja muud magusat lastekodu laste jaoks. Viimane etendus oli Vinni Perekodus, kus õpilased andsid ka maiustused üle.

Need tegevused aitasid õpilastel märgata enda ümber nõrgemaid ja abivajajaid. Perekodu külastamine arendas õpilastes sallivust ja tolerantsust. Etenduste tegemine arendas koostöö- ja suhtlemisoskusi, arenes oskus panna ennast teise inimese rolli ja nägema elu erinevatest vaatepunktidest. Õpilastel tekkis ettekujutus firma loomisest ja näitas, et ettevõtlik inimene viib oma unistused ellu. Õpilased said elulise kogemuse sellest, kuidas saab väikese eelarvega teha palju head, et raha ei ole ole kõige tähtsam.

Õpetaja arvamus: Ilmselt on õpilastel ka peale kooli lõppu meeles etendusest kõlama jäänud laused: „Koos saab paremini!“, „Koos saab kiiremini!“, „Koos saab hoogsamalt ja hoolsamalt!“, „Koos on hea head teha!“.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo