Edulood

Koeru Keskkool “Ettevõtliku õpilase koolitund on põnev!” (kategooria “Põnevaim tund” nominent)

“Ettevõtliku õpilase koolitund on põnev!” on üle-eestilise edulugude konkursi 2019 nominent kategoorias “Põnevaim tund”.

Foto: Koeru Keskkool

„Ettevõtliku lapse koolitund on põnev!“ sai alguse 2018. aasta sügisel Koeru Keskkoolis koos kolmanda klassi majandusõpetuse tundidega. Õpilaste poolt tuli suur soov teha õppekäike ning kuigi traditsiooniliselt korraldab neid õpetaja, siis otsustati üheskoos, et õpilased saavad ise õpetajale ja teistele õpilastele õppekäigud korraldada.
Õpilased alustasid huvipakkuvate ettevõtete ja asutuste kaardistamisest ja valiti välja sobivaimad kohad, kuhu õppekäike teha. Seejärel hakati õppima, kuidas pidada läbirääkimisi, kuidas teha ametlikke telefonikõnesid ja otsida ettevõtete kohta internetist infot, et viia ennast kurssi sellega, millega asutus tegeleb.
Kõik etapid mängiti läbi ja harjutati tunnis üksteise peal. Vabatahtlikult jagasid õpilased omavahel ära, kes mida teeb ning kes mis asutusega ühendust võtab. Oligi käes hetk, mil asuti töö kallale.

Taustteadmised olid olemas ning algas kokkulepete ja organiseerimise faas. Esimesed õppekäigud innustasid ka teisi rohkem pingutama ning oli ka nii usinaid õpilasi, kes lausa mitu õppekäiku organiseerisid. Õppekäigud olid väga erinevad. Mõni läks kergemini ja mõne puhul tuli läbirääkimisi pidada mitu korda. Just need olid hetked, mil õpiti kõige rohkem. Näiteks ühte ettevõttesse tahtsid õpilased minna juba talvel, lausa kaks korda planeeriti ja suheldi, kuid õppekäik jäi ootamatuste tõttu ära. Õpilased ei jätnud jonni ja kolmandal korral tasus vaev end ära ning saadi õppekäigule!
Pärast külastusi anti tagasiside nii asutusele, õpilastele kui ka üksteisele. Seda tehti arvamuslugude kaudu. Õpilaste tagasiside oli väga positiivne. Tänu eduloole on saanud kaks õpilast 3. klassist tuule tiibadesse – nad on hakanud arendama oma äriideed ning näevad selle nimel igapäevaselt vaeva. Samuti tunnustati kahte õpilast Koeru Keskkooli Aasta Galakesel „Aasta ettevõtlik laps“ tiitliga.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo