Edulood

Kiviõli I Keskkooli projekt “Kohvikutepäev õunapuupargis”. Üle-eestilise edulugude konkursi 2016, kategooria “Heategu kogukonnale” II koht

Kohvikutepäeva eesmärgiks oli tähistada Kiviõli kui linna 70. sünnipäeva koos linlastega pakkudes neile 1. juunil (lastekaitsepäev) erinevaid tegevusi, lusti nii teada saada uut kui sportida, koos koguda raha Kiviõli kiigeplatsi muutmiseks lastele atraktiivset tegevust pakkuvaks kohaks, tugevdada noorte sidet oma kodukohaga. Õppida üheskoos tegutsedes ning jätkata lastekaitsepäeval korraldatava unistuste jooksu traditsiooni (jooks toimus II korda). Peale selle sai tegevused siduda aineteülese õppimise propageerimisega nii õpetajate kui õpilaste seas ning võimaldas saada koostöökogemust.

Koos kogu kooliga valmistuti erinevates rühmades (20-35 õpilast) kohvikupäevaks õunapuupargis. Tegevused hõlmasid erinevate töötubade planeerimist, vajalike vahendite (sh kohvikus pakutavate toitude ja jookide) kalkuleerimist, menüü koostamist, reklaami ja koostööparterite leidmist. Samal ajal tuli teha koostööd erinevate rühmadega – sporditeam (jooksu korraldamine – vajalikud abilised trassile), reklaamiteam, kes koordineeris ülelinnalist ja naaberkoole hõlmavat teavitustööd, tehnikateam, kelle ülesandeks oli tagada vajalik elekter, ohutus, juhtmed jne. Lisaks olid kaasatud vanemad, vanavanemad, toetajad ning abilised, kes aitasid telkide ülespanemisel, pannkookide küpsetamisel (näiteks: kohapeal tehtud soojad moosiga pannkoogid linlasteleJ – vanaemade vahetus), ettelugemised ilusa eesti keele kohvikus ( Aarne Priimägi, Anu Aarlaid, Jaanus Põlder, Kaarin Aamer, Anne Tikof, Pille Naur, Heidi Uustalu, Anu Needo, Kristina Kallas, Nikolai Vojeikin) , köievedu, disgolf, katsed, õuduste tuba ja erinevate rahvaste toidud; kooli töömehed ja majandusjuhataja abistasid vajaliku inventari toimetamisel õunapuude parki, Kaitseliidu Alutaguse malev aitas joogiveega, oma kohvikutega tulid esinema Kiviõli Kunstide Kool ja Kiviõli Vene Kool. Õhtu jätkus heategevuslike jooksudega erinevatele vanuserühmadele, õhtut laval sisustas kooli teatritrupp Kikõng (Rauno Põld), päeva lõpetas ansamber Pur Mudd kontsert.

Säästvat mõttelaadi toetas eelnevalt korraldatud kruuside kogumise kampaania, kus linlastele ei pakutud jooke mitte plasttopsidest, vaid  sai 1 euro eest laenutada kruusi (Kiviõli 1. Keskkoolil on nüüd üks meeleolukas kogu erinevaid kruuse), mille tagastades sai tagasi ka 1 euro.

Kogu pika töö ja planeerimise tulemuseks oli toimekas ja meeldejääv päev Kiviõli õunapuudepargis, õpilased said võimaluse harjutada koostööd erinevate vanusegruppidega, panna mängu oma müügioskused ( kui ei osteta käsitööd, siis on võimalik teha sellest käsitööst auhinnad loterii jaoks ja nii said kõik tooted realiseeritud). Kokku koguti 620 eurot kiigeplatsi kordategemiseks, toimus II heategevusjooks, kus osalesid harrastussportlased regioonist, õpilased ja õpetajad.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo