Edulood

Oru Kooli projekt “Linnaga Linnamäel” – lühifilm ja esilinastus (kategooria “Heategu kogukonnale” nominent)

“Linnaga Linnamäel” on üle-eestilise edulugude konkursi 2019 nominent kategoorias “Heategu kogukonnale”. 

“Linnaga Linnamäel” raames tegid Oru Kooli noored lühifilmi “Reis ümber Linnamäe”, mis kajastab kodukoha ettevõtlike inimeste tööd ja tegemisi. Projekti eesmärgiks oli mitmekesistada õppimist ja siduda see päriseluga, teha koostööd kogukonnaga ja korraldada alevi- ja koolirahvale kohtumisrõõmu täis õhtu. 

Foto autor: Urmas Lauri, allikas: Lääne Elu

Projekti idee pärines juhendavalt õpetajalt, õpilased (kolm 7. klassi noormeest) aitasid seda edasi arendada, et leida ideele oma nägu ja vorm. Kodukoha ettevõtlike inimeste tööd kajastava lühifilmi tarvis tutvusid õpilased piirkonna tegevusvaldkondadega, pidasid läbirääkimisi ja intervjueerisid valitud isikuid. Õpilased koostasid intervjuude küsimused, tegelesid reklaami ja kuulutusega, valmistasid filmi põhjal ette viktoriini küsimused, koostasid tekstid õhtu juhtimiseks ja olid ise õhtujuhid.

Kahetunnine materjal koondati 15-minutiliseks lühifilmiks, kuhu tõsisele infole lisaks pikiti ka humoorikust. Filmi esilinastusest kujundati nii kooli- kui ka alevirahvast ja lapsevanemaid ühendav õhtu, kuhu filmis osalenud aukülalistena kutsuti. Õhtu staarkülaliseks oli Ivo Linna, kes viis läbi filmi põhjal koostatud viktoriini. Õpilased viisid külalisega läbi live-intervjuu. Õhtu lõpetati Ivo Linna algatusel isamaaliste laulude ühislaulmisega.

Lühifilmi saab vaadata siin.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo