Edulood

Rakke Kooli projekt “Cad Robotics” (kategooria “Põnevaim tund” nominent)

Rakke Kooli festival “Cad Robotics” on üle-eestilise edulugude konkursi 2019 nominent kategoorias “Põnevaim tund”. 

CAD Robotics on Kadrina Keskkoolis traditsiooniliseks saanud CADrina „väike õde“. Eestvedamine sai alguse juba 2017. aastal ja 2018. aastal otsustati üritusega minna suuremaks.

CAD Robotics on festival noortele noortelt. Festivali raames pakuti erinevaid robootika ja infotehnoloogia alaseid töötubasid paralleelselt toimuva CADrina võistlusega. 

Fenomenaalne on väga erinevatest koolidest pärit noorte omavaheline koostöö suurürituse organiseerimisel. Ürituse organiseerimisest võtsid osa mitmete koolide õpilased: Kadrina Keskkool, Rakke Kool, Tartu Mart Reiniku Kool, Rakvere Reaalgümnaasium, Väike-Maarja Gümnaasium, Koeru Keskkool, Jõgevamaa Gümnaasium jpt. 

Kogemused, mida noored said suurürituse korraldamise kohta, on äärmiselt väärtuslikud. Oskus hakkama saada ootamatute olukordadega oli suurepärane. Samuti on väärtuslikud loodud kontaktid ning valmidus ka edasiseks koostööks. 2018. aasta sügisel toimunud festival oli esimene sellises mõõdus. Saadud kogemused olid positiivsed ning planeerimisel on CAD Robotics 2019.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo