0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Harjumaa / Tabasalu lasteaed Tibutare

Tabasalu Lasteaia Tibutare projekt „Sipsikud tahavad ja suudavad elevanti toita“. 2020.a edulugude konkursi III koht kategoorias „Ettevõtlik haridustegu“

Tabasalu Lasteaed Tibutare Sipsikute rühma lapsed mõtlesid, mida tervislikku sel aastal taimekastides kasvatada. Koos arutati, mis köögiviljad Eestis kasvavad, kuidas köögivilju kasutatakse. Siis uuriti, mis loomad, mida söövad. Tuli välja, et nii suur loom nagu elevant, sööb ka köögivilju. Sipsikute rühm võttis eesmärgiks sööta Tallinna Loomaaia elevantide kõht kõrvitsatest täis.
Aprillis pandi seeme lastega lillepottidesse. Iga laps sai oma kõrvitsa, mille eest hoolitseda (kasta kui vaja ja hiljem istutada). Osad kõrvitsad istutati lasteaeda
taimekastidesse, aga kuna taimi oli rohkem, siis kaasati ka laste vanemad, kohati ka vanavanemad kasvatustöösse- iga laps sai koju kõrvitsa, millele tuli sobilik paik leida ja suve läbi hooldada. Sügisel tõid lapsed koos vanematega oma kõrvitsad lasteaeda. Lastega üheeskoos võeti ülesse ka lasteaias kasvanud kõrvitsad. Lapsed said võrrelda kõrvitsaid värvi, suuruse ja kaalu järgi. Üheskoos loeti kõrvitsad üle, tehti pilti ja viidi kõrvitsad loomaaeda. Lastel oli võimalus kohtuda elevanditalitajaga, kes laste kõrvitsad elevantidele andis. Lapsed nägid, kuidas elevandid kõrvitsatega palli mängisid ja siis ära sõid.