0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Tartumaa / Tartu Rahvusvaheline Kool

Tartu Rahvusvaheline Kool aineülene õpimoodul „Järele proovitud ajalugu: ajalooliste leiutiste mudelite valmistamine“Üle-Eestilise edulugude konkursi 2018 nominent kategoorias “Põnevaim tund”

Tartu rahvusvahelise kooli 6. klassi lapsed proovisid järele, kuidas toimivad ajaloolised leiutised. Kuue nädala jooksul keskendusid nad sellele, milline on ajaloost tuntud leiutiste ja tehnoloogiate mõju tänapäeva ühiskonnale. Õpilased valisid rühmades välja kaks leiutist ning asusid neid uurima ja nende mudeleid konstrueerima. Üks rühm valis Vana-Kreekast tuntud vee jõul töötava äratuskella ning teine keskaegse kiviheitemasina. Õppemoodul lõimis tehnoloogiaõpetuse, ajaloo, matemaatika, kunstiõpetuse ja inglise keele. Mudelite planeerimisel ja ehitamisel tuli appi SPARK Makerlab. Õpilased uurisid ühiselt leiutiste ajalugu, mõõtsid, joonestasid, planeerisid, katsetasid, pidasid edusammudest ja tagasilöökidest blogi, kirjutasid uurimistöö, tegid järeldusi ning reflekteerisid saavutatu üle. “Ise avastades on õpilased motiveeritud ja innukad. Kui viimaks mudelite toimimist katsetasime, olid laste silmad elevust ja uhkust täis,” nendib õppemooduli eestvedaja Elo-Kai Kurel.