Türi Põhikool “Õiepäev”. Üle-eestilise edulugude konkursi 2018 nominent kategoorias “Noorte algatus”

21.05.2018 toimus Türi Põhikoolis toimus Õiepäev. See oli kogu koolipere jaoks täiesti uus ja eriline sündmus. Toimus täiesti teistmoodi õppimine kui tavalistes õppetundides eesmärgiga inspireerida noori oma tulevikku planeerima ning saada kogemusnõustamist ja süvendada ühtsustunnet. Üritusse oli kaasatud kogu koolipere ehk umbes 560 inimest, kes kõik olid jagatud 22 erineva õie nimetusega rühmadeks- Igas rühmas oli igast kooliastmest mitu õpilast, sest päeva üheks eesmärgiks oli ühtsustunde tekitamine ja suhtlemisoskuse arendamine. Päev algas tervitustega aulas. Seejärel suundusid kõik oma rühmadesse, et seal omavahel rohkem tuttavaks saada, valmistada enda heade omadustega õis ning jagada esimesi muljeid päevast. Peale esimest tundi olid kooli saabunud nii meie kooli head sõbrad kui Türi endiste ja praeguste koolide vilistlased Keidi Porval, Kalle Palling, Elari Hiis, Triin Tiitsmaa, Dmitri Onegin, Jürgen Vahter, Urmas Piigert, Ann Valang, Lauri Läänemets, Ave Alviste, ÜlleVälimäe, Martin Kaschan, Triin Pärna, Jaune Kimmel, Kaarel Orumägi, Johannes Karpender, Anneli Eesmaa, Veiko Valang, GetterLukjanov, Elar Niglas, Astrid Karpender, Triin Toome-Hosman, Anu Puulman ja Lauri Männik, kes andsid kaks tundi erinevatele rühmadele, rääkides oma kogemustest, tegemistest ja muust põnevast. Oli võimalus kogeda draamamängude võlusid ja näha sukelduja tööd. Kõik külalis-lektorid olid tõesti suurepärased ega jätnud ühtki osalejat külmaks. Peale külalis-lektorite põnevaid tunde oli aeg väikeseks lõunaks. Meie külalised veetsid mõnusalt aega õpetajate toas, kust kostus akordioni mängu, laulu ja taaskohtumise rõõmu. Järgnev tegevus toimus õues. Nüüd oldi koos oma klassikaaslastega ning mängiti ühiselt ringmänge. Tunnustamaks õpilasi, kes on lihtsalt toredad klassikaaslased, abivalmid sõbrad või muud moodi silmapaistvad oma klassikaaslaste jaoks algatas õpilasesindus aprilli kuus üleskutse „Märka kaaslast“. Nüüd anti kogu koolipere ees tunnustused üle. Päeva lõpetas ühiselt suure õie moodustamine kooli ette ning esimest korda kõlas TPK oma kooli laul, mille sõnade autoriks on Türi Põhikooli esimene lend ning viisi on loonud õpetaja Tea Saarega. Tagasiside üritusele on igati positiivne ning kõlama jäid sõnad:„Järgmine aasta jälle“. Ürituse korraldasid õpilasesinduse ja T.O.R.E-ringi noored. Täname meie suurepäraseid lektoreid, vahvaid õpetajaid, lahedaid kaasõpilasi ja vaprat korraldusmeeskonda!