Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Jõgevamaa / Põltsamaa Lasteaed MARI

Põltsamaa Lasteaed MARI. Uute Linnulaulude lauliku ja CD-plaadi väljaandmine. Edulugude konkursi 2016.a kategooria “Ettevõtlik lasteaed” I koht

Lasteaed MARI, Põltsamaa vald, Jõgevamaa.

Esitaja: Tiia Kaeramaa, Juhendaja: Tuuli Jukk

Kontserdil laulu “Kevad on käes” esitamine

Inspireerituna Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel lasteaias MARI läbi viidud õppeprojektidest „Teele, teele, kurekesed” ja „Lasteaed MARI tervitab saabuvaid rändlinde” tekkis muusikaõpetajal idee lõimida teema muusikaõpetusega.  Põhitegevusteks sai uute linnuteemaliste laulude loomine heliloojate poolt, laulude arranžeerimine, lastele selgeks õpetamine, laste poolt sisselaulduna CD-le salvestamine. Muusikast inspireeritud illustratsioonid valmisid Põltsamaa Kunstikoolis sealsete õpilaste poolt ning valmis laulik päädis selle trükkimisega. Vähemtähtis ei olnud ettevõtmise juures rahastuse leidmine (projektide kirjutamine, sponsoritega läbirääkimine, info levitamine). Ettevõtmine lõppes lastekaitsepäeval, 01. juunil 2016 Põltsamaa Kultuurikeskuses esitluskontsert-tänuüritusega.

Kuna laulud kõlavad vaheldumisi ehtsate linnuhäältega, siis tutvusid õpilased juba õppimise käigus linnuhäältega, ning lugesid ja said teadas nende lindude eluviisidest. Nii õpiti protsessi kui lauliku tekstiosasse on lisatud pärimuslik element – rahvapäraste linnuhäälte lugemine. Lastelt on juba tulnud palju tagasisidet, et nad kuulevad ja tunnevad looduses plaadil kõlanud ja tuttavaks saanud linnuhääled ära.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo