Uudised
Täna saab alguse Eesti esimene Rahatarkuse mentorklubi pilootprojekt
Haridusprogramm Ettevõtlik Kool koostöös Pangaliidu, EstBAN, MyFinancier ning Rahandusministeeriumiga korraldab sel õppeaastal Ettevõtliku Kooli võrgustiku Võru-, Põlva-, Lääne- ja Ida-Virumaa koolide õpetajatele rahatarkuse alaseid mentorklubisid. Pilootprojekti eesmärgiks on täiendada õpetajate valdkonnateadmisi, et nemad omakorda saaksid tõsta noorte teadmisi kaalutletud finantskirjaoskusest.
„Teadmised ja hoiakud suunavad seda, kuidas me päriselt käitume: ning käitumine on nö jäämäe pealmine osa, ehk see, mis paistab välja. Kõige suurem osa jäämäest on aga teadmised, kuid ilma positiivsete hoiakuta, et ka mina oskan, suudan ja teen rahaasjus tarku otsuseid, ei pane me neid teadmisi tegelikult praktikasse. Seepärast koosnebki rahatarkus kolmest komponendist, mis täiendavad üksteist ning üheskoos võimaldavad meil säilitada ja parendada omaenda ja oma pere heaolutaset,“ sõnas üks projekti eestvedajatest ja Rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch.
Igas maakonnas toimub kokku pilootprojekti käigus viis kohtumist mentoritega ja üks külaskäik kohaliku ettevõtja juurde, programmile pannakse punkt ühise lõpuseminariga juunis 2021. Täna, 28. septembril alustab esimene mentorklubi Võru- ja Põlvamaa õpetajatele Põlvas, 1. oktoobril kohtuvad esimeses mentorklubis Läänemaa õpetajad. Pilootprojekti mentoritena löövad kaasa organisatsioonid MyFinancier, EstBAN ja Eesti Pangaliit ning õla on pannud alla ka mitmed teised õpetajad ja praktikud üle Eesti. Mentorklubi kohtumiste käigus omandatakse nii teadmisi isiklike rahaasjade paremini korraldamiseks kui ka arutatakse kolleegidega, milliste harjutuste ja ülesannetega saadud teadmisi oma ainevaldkonnaga lõimides õpilasteni viia. Järgmistel aastatel planeeritakse laiendada mentorklubide projekti üle Eesti nii, et igas maakonnas tegutseks oma klubi.
Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool arendusjuht Heidi Uustalu: „Hea finantskirjaoskuse ehk rahatarkus aitab noortel paremini rahaasju mõista ja sellega seotud riske teadvustada“. Tema sõnul on see oluline, et parandada noorte enda kui ka terve ühiskonna rahalist heaolu ja toimetulekut.
Ettevõtlik Kool on haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuulub ligi 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, kokku üle 25 000 õpilase. Finantskirjaoskust arendatakse Eestis Rahandusministeeriumi eestvedamisel elanike finantskirjaoskuse edendamise programmi kaudu.
Ettevõtmist toetab ettevõtlusõppe programm Edu&Tegu.