Võistlustules on 106 edulugu!

Meenutus 2018.aasta Haridusfestivalilt. Pildil Kiviõli 1. Keskkooli noored.

Haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” traditsioonilisele edulugude konkursile “Õppimine on põnev”  laekus sel aastal 106 edulugu.
Edulugude konkurss kogub koolide ja lasteaedade eelneva õppeaasta toredaid õpikogemusi. Sel aastal laekus lugusid 13 maakonnast. Kõige aktiivsemad olid Pärnumaa, Ida-Viru, Lääne-Viru, ja Järvamaa koolid ja lasteaiad.

2019. aasta parimad maakondlikud lood valib augustiks välja kohalik žürii – seda korraldab kohalik Maakondlik Arenduskeskus. Iga maakonna kolm edukamat pääsevad edasi üle-eestilisse finaali. Selleks on kokku pandud väärikas žürii, kes valib omakorda välja 15 kõige silmapaistvamat lugu, mis jõuavad lõppvooru. 5 kategooria 3 loo paremusjärjestus selgub publiku kaasabil Haridusfestivalil 17. oktoobril Paide Muusika- ja Teatrimajas.

5 auhinnatavat kategooriat:

• Parim koostöö kogukonnaga
  • Parim koostöö partneritega
  • Põnevaim tund
  • Parim noorte algatus
  • Ettevõtlik lasteaed

Iga kategooria kolme parimat premeeritakse: esikohta 500, teist 250 ja kolmandat 150 euro väärtuses auhinnaga. Edulugude konkursi korraldamist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning ettevõtlusõppe programm “Edu ja Tegu” Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.