Aasta investeerimistegu 2023 – õpetajate rahatarkuse mentorklubid

21. jaanuaril toimus Tallinnas Kultuurikatlas investor Toomase konverents. Konverentsil kuulutati välja aasta investor ja investeerimistegu. Tänavused nominendid aasta investori tiitlile olid rahatarkust läbi telekaamerate populariseeriv Katri Teller, rahatarkuse edendaja, koolitaja ja Naisinvestorite Klubi looja Kristi Saare ning riskikapitalifondi Superangel partner Marko Oolo. Aasta investori tiitliga pärjati Katri Teller.

Aasta investeerimisteo nominendid olid investeerimisportaal Lightyear, heategevusfond „Igavene heategu“ ja õpetajate rahatarkuse mentorklubid. Aasta investeerimisteo vääriliseks tunnistati õpetajate rahatarkuse mentorklubid. Rahandusministeerium koostöös Ettevõtliku Kooli haridusprogrammi ja maakondlike arenduskeskustega algatasid üldhariduskoolide ning lasteaedade õpetajatele mõeldud klubid eesmärgiga õpetajate rahatarkusealaste teadmiste värskendamine, edasiarendamine ja kinnistamine, et nad tunneksid end neis teemades enesekindlamalt ja oskasid neid õpilastele edasi anda.

Õpetajate rahatarkuse mentorklubid said alguse 2020. aasta septembris pilootprojektina neljas maakonnas (Võru-, Põlva-, Lääne- ja Ida-Virumaa), osalejaid oli 52. 2021/2022. õppeaasta mentorklubides osales kokku 171 õpetajat 90 koolist ja üheteistkümnest maakonnast. 2022. aasta sügisel registreerus rahatarkuse mentorklubidesse ca 260 osalejat üle-eesti.

Kohtumisi toimub õppeaasta jooksul kuus korda, formaat on hübriidne ning kohtumised toimuvad kõigile gruppidele samal kuupäeval ja kellaajal võimaldamaks ühel n-ö peamentoril tutvustada üle ekraani teemat kõigile maakondade mentorklubidele korraga. Kohapealsed mentorid aitavad küsimustele vastata ning on abiks teemakohaste ülesannete väljatöötamisel.  Selle õppeaasta peamentorid on Kadri Mäsak, Kati Voomets, Sander Pikkel, Liisi Kirch ja Leonore Riitsalu. Kohapealased maakondlikud mentorid on sellel aastal Katri Pokats, Teele Soopalu, Aivar Toomela, Kaire Viil, Anu Olvik, Kaspar Kolk, Andra Piirsalu, Andra Vabar, Jon Ender, Külli Pedari, Maarja-Liis Mitri, Tõnu Timma ja Marek Naaris.

2021/2022 õa rahatarkuse mentorklubide lõppüritusel osalejad

Õpetajate rahatarkuse mentorklubide kulude katmisel oma panuse andnud maakondlikud arenduskeskused, haridusprogramm Ettevõtlik Kool, ettevõtlus- ja karjääriõppe programm Edu ja Tegu, piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks (PATEE) ning Rahandusministeerium.

Allikas: Äripäev