Paide koolinoored tõid publiku ette tantsuetenduse (edulugude konkursi nominent 2020)

Tantsufestivali ja -etenduse näol oli tegemist tervikliku projektiga, mille käigus kogu koolipere valmistas üheskoos ette tantsuetenduse „Võlukivi saladus“, mis etendus Paide Muusika- ja Teatrimaja suure saali laval 12.veebruaril 2020. Tantsimine on Paide koolides olnud läbi aastate väga aktuaalne ning noorte jaoks kõnekas kunstivaldkond. Sel aastal pani esimest korda koolipere seljad kokku ning loodi ühine lavastus, siiani on tantsitud võistluse formaadis. Projekti viisid läbi kooli õpilasesinduse ja -aktiivi liikmed, kokku vastavalt 17 ning 18 õpilast.

tantsuetendus_edulugude konkurss

11. veebruaril kolis kogu koolipere Paide Muusika- ja Teatrimajja, et teha ettevalmistusi 12. veebruaril 2020 aastal toimunud tantsuetenduseks. Etenduse loomeprotsessi oli
kaasatud kogu kool.

Etenduseks õpiti tantsud selgeks kahepäevasel ööbimisega tantsufestivalil, mille käigus õpilased jäid ööseks kooli ning õppisid oma klasside kavad, ava- ning lõputantsu selgeks. Lavastus monteeriti kokku Paide Muusika- ja Teatrimaja suure saali laval, kus toimus ka esinemine publikule.

Tantsuetenduse projekt on nomineeritud edulugude konkursi parima 3 sekka kategoorias “Ettevõtlik haridustegu”.