Ettevõtliku Kooli edulugude konkurss 2022 – parimad on selgunud!

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon valis 168-st eduloost välja valinud 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Kokku esitati edulugude konkursile „Õppimine on põnev!“ 168 edulugu kolmeteistkümnest maakonnast. Kõige suurem hulk edulugusid esitati Lääne- Virumaalt ja Ida-Virumaalt, mõlemast maakonnast 33 edulugu. Maakondlik žürii tegi omad valikud teatavaks augusti lõpuks. Riiklikule žüriile esitati hindamiseks kokku 52 edulugu.  Kõige populaarsemad kategooriad olid parim koostöötegu ja parim haridustegu, mõlemad 19 edulooga.

Programmijuhi Piret Torm-Mirontšiku sõnul oli sellel aastal palju ägedaid ja inspireerivaid edulugusid, millede vahel oli raske valikuid teha. Koolides ja lasteaedades toimuvad väga ettevõtlikud ja elulised tegevused, mida oleks patt mitte teistega jagada. Tuleb tunnistada, et edulugude tase on aasta-aastalt aina kõrgem, ideed ja tegevused on tõesti väga üllatavad ning mitmekülgsed. Kasvatatakse munadest tibusid, vastsetest liblikaid,  planeeritakse noortekeskustest merekonteinerisse, rajatakse aianurkasid ja terasse, tegeletakse teatri või vaimse tervisega. Üks tähelepanek, mis hindajatele silma hakkas on kindlasti noorte roll praktiliste tegevuste kavandamisel. Paneme südamele, et noortele võiks anda rohkem vastutust!

Laureaadid selguvad hariduskonverentsil „Teadlikult tulevikku“, 26. jaanuaril 2023. aastal veebi vahendusel. Siis on võimalik näha juba ka edulugudest valminud tutvustavaid videoid.

Nominentide valmimine toimus kahes osas: esmalt viiakse läbi hindamine maakondlikul tasemel ja igast maakonnast esitatakse üle-riigilisele hindamisele kolm parimat lugu, mida hakkasid seejärel hindama haridusvaldkonna eksperdid üle Eesti.

Hariduskonverentsil „Teadlikult tulevikku” kuulutatakse välja laureaadid järgmistes kategooriates: „Parimad praktikad TULEMi rakendamisel“ „Parim koostöötegu“, „Ettevõtlik haridustegu“ ja „Noorte algatus“.

Hillar Hanssoo Põhikooli projekt „Sallivad semud“ 2021.a edulugude konkursi I koht kategoorias „Noorte algatus“, lisaks ülekaalukas publiku lemmik

Kategooriate  nominendid 2022:

Kategooria: Parimad praktikad TULEMi rakendamisel

1. Lõiminguprojekt: teatrifestival – Väätsa Põhikool
  2. Projekt „Mustrid meie ümber“ – Rakvere Rohuaia Lasteaed
  3. Meie muudame oma kodukoha kaunimaks – Roosna-Alliku Põhikool

Kategooria: Parim koostöötegu

1. Albu kogukonna „Sajandi muusikal“ – Albu Põhikool
  2. Munast tibud/kana – Tartu Hansa Kool
  3. Nina sisse ja käed külge! – Viljandi Gümnaasium

Kategooria: Ettevõtlik haridustegu

1. Loomekas loomeruumi loomine – Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium
  2. Jõhvi Gümnaasiumi katuseterrassi projekt
  3. Ettevõtlike IT-huviliste õpilaste eesmärgipärane rakendamine kooliellu ehk IT-õpilased – Gustav Adolfi Gümnaasium

Kategooria: Noorte algatus

1. Võrumaa Noorte Seiklusmatk – Haanja Kool
  2. Kiri presidendile – Kohtla-Järve Slaavi Põhikool
  3. Lastevanemad häkkisid noorte sisemaailma – Kalmetu Põhikool.

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 200 kooli ja lasteaeda üle Eesti, kokku üle 39 000 õpilase.

Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi toel.

05.11.2022