Ettevõtlikud koolid on esindatud viies erinevas aasta õpetaja gala nominatsioonis

Riiklik hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad, valis põhjalike arutelude tulemusel välja aasta õpetaja gala „Eestimaa õpib ja tänab 2020“ 12 kategooria nominendid. Nende seas on viies erinevas kategoorias nomineeritud kokku 6 Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuuluvat haridustöötajat.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele ettevõtlikele koolidele, kuna see on märk, et oleme õigel teel hakkamasaaja noore kasvatamisel“, lisab Uustalu.

Ettevõtliku Kooli pere tänab märkajaid ja soovib edu nominentidele!

Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuuluvad nominendid 2020:
• AASTA LASTEAIAÕPETAJA
MOONIKA SUURMAA – Rakvere Rohuaia lasteaed

• AASTA PÕHIKOOLI ÕPETAJA
CATHLEN HAUGAS – Lüllemäe põhikool

• AASTA GÜMNAASIUMIÕPETAJA
ILME HOIDMETS – Värska gümnaasium

• AASTA TUGISPETSIALIST
DEILI MATSON – Vaimastvere kool

• AASTA ÕPPEASUTUSE JUHT
VIRGE ONG – Sõmeru kool
HAANA ZUBA-REINSALU – Luua metsanduskool

Kõikide kategooriate ja nominentidega saab tutvuda Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehekülje kaudu. Laureaadid selguvad aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“, mis toimub 3. oktoobril Alexela Kontserdimajas ning Eesti Televisiooni otse-eetris kell 18.45.

Aasta õpetaja gala eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

2016. aastal oli kategoorias „Aasta hariduse sõber“ laureaadiks Ida-Viru Ettevõtluskeskus haridusprogrammi Ettevõtlik Kool käivitamise ja eestvedamise eest. Samal aastal pälvis Heidi Uustalu, Kiviõli I Keskkooli direktorina töötades „Aasta õppeasutuse juht“ tunnustuse.