Selgunud on edulugude konkursi nominendid

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon on 103-st eduloost välja valinud 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Esmakordselt on nominentide seas ka lugusid, mis on esitatud noorte endi või lapsevanemate poolt. Laureaadid selguvad hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ 04. novembril veebi vahendusel.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele, lapsevanematele ja noortele, kes õppetöö käigus või ka selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust,“ lisab Uustalu.
Tema sõnul on rõõmustav näha, et vaatamata möödunud keerulisele õppeaastale viidi koolides ja lasteaedades ellu mitmeid algatusi ja tegevusi, mis väärtustavad ettevõtlikku õpet. „Ettevõtlikult saab õppida igal ajal ja igal pool, seda tõestab ka meie tänavune edulugude konkurss, mille raames laekus hulganisti edulugusid distantsõppe ajast,“ selgitab Uustalu.

Ettevõtliku Kooli üle-eestiline koordinaator Piret Torm-Mirontšik toob välja, et paljudes esitatud projektides mängisid noored olulist rolli. „Mitmetes lugudes olid noored just need, kes mõtlesid tegevused ise välja ja viisid ka ellu. Väga hea oli näha, et tegevused olid elulised ja et pea alati oli loodud ka tugev seos koolis õpitavaga,“ selgitab Torm-Mirontšik.

Nominentide valmimine toimus kahes osas: esialgu viidi hindamine läbi maakondlikul tasemel ja igast maakonnast esitati üle-riigilisele hindamisele kolm parimat lugu, mida hakkasid seejärel hindama haridusvaldkonna eksperdid üle Eesti.

Hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ kuulutatakse välja laureaadid järgmistes kategooriates: „Parimad praktikad TULEMi rakendamisel“ „Parim koostöötegu“, „Ettevõtlik haridustegu“ ja „Noorte algatus“.

Nominendid 2021:

Kategooria: Parimad praktikad TULEMi rakendamisel

1. „Mutukad ja putukad (Vändra Gümnaasium)
2. „Kuhu kõik mänguasjad kadusid? (Rohuaia Lasteaed)
3. „ÕPILASELT ÕPILASELE“ (Noarootsi Kool, Palivere Põhikool, Haapsalu Viigi Kool, Uuemõisa Lasteaed-Algkool)

Kategooria: Parim koostöötegu

1. „Toila Gümnaasiumi 9.–12. klassi õpilaste teadlikkuse tõstmine erinevate tegevuste kaudu õiglase kaubanduse nädalal” (Toila Gümnaasium)
2. „Valga Gümnaasiumi õpilased võrgutavad koole molekulaargastronoomiaga populaarteaduse võrku” (Valga Gümnaasium)
3. „ Ida-Virumaa noorte omaloominguliste laulude konkurss „Väike laul suurel laval” (Kohtla-Järve Gümnaasium)

Kategooria: Ettevõtlik haridustegu

1. „Fenomenil põhinev õpe ja koolimess” (Kohtla-Järve Gümnaasium)
2. „Lepatriinude virtuaalne taimelaat” (Taebla Lasteaed)
3. „Uuemõisa Lasteaed-Algkoolis tegutseb õpilasaktiiv” (Uuemõisa Lasteaed-Algkool)

Kategooria: Noorte algatus

1. „Sallivad semud“ (Paide Hillar Hanssoo Põhikool)
2. „Gümnasistide Nädal pandeemia tingimustes” (Viljandi Gümnaasium)
3. „Oksast onnini” (Rohuaia Lasteaed)

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 155 kooli ja lasteaeda üle Eesti, kokku üle 25 000 õpilase.

Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi toel.