Selgusid Tartumaa Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi laureaadid

10. novembril Alexela Loomelaval toimunud Tartu Ärinõuandla noortevaldkonna tänusündmusel tunnustati mh haridusprogrammi Ettevõtlik Kool konkursi “Õppimine on põnev!” 2021/2022 õppeaasta Tartumaa edulugusid.

Traditsioonilisele üle-eestilisele Ettevõtliku Kooli edulugude konkursile „Õppimine on põnev!” esitatud edulugude laureaadid selgusid Tartu maakonnas kolmes kategoorias projektide hindamiskomisjoni otsusega. Lisaks pälvis eraldi tunnustuse üks hea koostööprojekt.

Ettevõtliku haridusteo tiitli pälvis Tartu Lasteaed Ristikhein edulooga “Ristikhein seikleb Tartus”. Eduloo projekti eesmärgiks oli tutvuda kodulinna ajaloo ja kultuuriga ning kasutada linnaruumi kui õpikeskkonda. Projekti tulemusena valmis laste, õpetajate ja lapsevanemate koostöös Tartu-teemaline lauamäng “Seiklus Tartu linnas“, mis on kõikidele huvilistele kättesaadav lasteaia kodulehel. Noorte algatuse laureaadiks valiti Tartu Aleksander Puškini Kool edulooga “Ukraina sõprade klubi”. Projektiga sooviti uutele koolikaaslastele tutvustada Tartu linna võimalusi noortele. Koostöös Tartu Noorsotöö Keskusega, sealjuures sõprade klubi ja ühiskonnaõpetuse tundide raames valmis noorte omaalgatusprojekt, mille käigus õpiti projekti koostamist, meeskonnatöö oskusi ning probleemide lahendamist.

Parima koostööteo laureaadiks kuulutati Tartu Hansa Kool edulugu “Munast tibud”. Projekti eesmärgiks oli õpetada 3. klassi õpilastele linnu arengutsüklit vahetu kogemuse kaudu, et laps huvituks eluslooduse uurimisest ning väljendaks hoolivust ja lugupidamist kõigi elusolendite vastu. Koos kaardistati, millised on munade ja hiljem tibude eest hoolitsemise etapid. Munade kodutalu jagas infot, kuidas ohutult kanu pidada ja mida nad eluks vajavad. Munade ja tibude eest hoolitsesid õpilased igapäevaselt oma õpetaja juhendamisel tibude koorumiseni. Perepäeval tutvustati nii õpilastele, lapsevanematele kui ka koolitöötajatele tibude arengut. Kooliaasta viimasel päeval viidi tibud tagasi kodutallu.

Hea koostööprojekti eest pälvis tunnustuse Tartu Aleksander Puškini Kooli edulugu “Teatrinädal Puškini koolis”, kuhu panustasid kõik kooli õpilased, paljud õpetajaid ning mitmed koostööpartnerid. Projekti raames toimus Tartu Aleksander Puškini koolis teatrinädal, kus tavapäraste ainetundide asemel valmistas iga klass ette lavastuse oma äranägemise ja eelistuse järgi. Seega nädalat kokkuvõtval teatripäeval võis laval näha väga erineva sisu, vormi ja žanriga näidendeid ja lavastusi. Koostöös Vanemuise teatri, näitelja näitleja Karl Edgar Tammi ning kirjanik ja stsenarist Aidi Vallikuga viidi läbi näite- ja lavakunsti töötoad. Edulugude tunnustuse pälvinud projektid esitati edasi riiklikku vooru, mille tulemused tehakse teatavaks 2023. aasta jaanuaris toimuval hariduskonverentsil.

Noorte algatuse laureaat, Tartu Aleksander Puškini Kool

Tartu Ärinõuandla noortevaldkonna tänusündmust aitasid korraldada improkomöödiateater Ruutu10, Shaté Tantsukool ning E Stuudio koori- ja tantsukool. Tänusündmust toetas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Tartu linn.

Lisainfo:

Laura Kalaus