0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Harjumaa / Vanalinna Hariduskolleegium

2022.a edulugude konkursi I koht kategoorias „Ettevõtlik haridustegu“ Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium edulugu “Loomekas loomeruumi loomine”

Vanalinna Hariduskolleegiumi majandussuuna noored avasid kevadel kaheks kuuks Loomeka pop-up poe. See oli suurepärane võimalus kasutada ära tühi äripind ning ise luua nii sisustus kui tegevused. Kahe kuu jooksul said õpilased ennast proovile panna nii juhtide, turundajate, ürituse korraldajate kui ka logistikutena. Kuna tegemist oli tühja ruumiga, mis oli noorte käes ajutiselt, siis oli esimene suur mõttekoht – kuidas saab mööbliga?! Kuid õnneks tuli siin appi Uuskasutuskeskus, kust sai täpselt sobiva mööbli laenutada! Ja kuidas siis ära kasutada vanalinna äripinda? Alati on hea mõte kasutatud riiete müük! Need saadi kooliperelt, kes tõid enda kapis seisvad riided rõõmuga letti. Kahe kuu jooksul korraldati nii mõnedki koosolemised, esinemised ja filmivaatamised. Lõpetuseks tehti lõpumüük ning mööbel läks tagasi kust ta tuli. Lühike projekt andis palju võimalusi erinevate oskuste harjutamiseks.