0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Ida-Virumaa / Kohtla-Järve Slaavi Põhikool

2022.a edulugude konkursi III koht kategoorias „Noorte algatus“. Kohtla-Järve Slaavi Põhikooli edulugu “Kiri presidendile”

Kohtla-Järve Slaavi Põhikoolis tähistati 2021. aasta kodanikupäeva mitmete eriilmeliste tegevuste ja sündmustega.

Üheks selle päeva tähistamise viisiks oli õpilastele antud ülesanne kirjutada kirjandi laadis kiri Eesti Presidendile Alar Karisele. Selles kirjas, mille pealkirjaks oli “Armastusega Ida-Virumaast ja Eestist”,  avaldasid Slaavi põhikooli õpilased oma arvamust selle kohta, mis neid kodulinnas, -maakonnas ja Eestis tervikuna rõõmustab või muretsema paneb ning mida võiks President murede kõrvaldamiseks omalt poolt teha. Laekunud töödest 22 tuumakamat ja emotsionaalsemat kirja oli saadetud Eesti Presidendile.

Suur ja meeldiv oli kõigi üllatus, kui selgus, et president oli meie kooli õpilaste kirja pandud mõtteid kasutanud juba 2021. a detsembris toimunud Ida-Virumaa visiidi ettevalmistamiseks ning kasutanud oma aastalõpukõnes Eesti rahvale KJSP 6. klassi õpilase Aleksandra Veršinina kirjandist pärit tsitaati.